بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۱ مهر، ۱۳۹۶ | Saturday, 23 September , 2017
بنر تبلیغاتی کاوش

خراسان شمالی‌ها برای مقابله با حوادث طبیعی به دنبال مقاوم سازی باشند

کد خبر: 84469 Print This Post
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۱
خراسان شمالی‌ها برای مقابله با حوادث طبیعی به دنبال مقاوم سازی باشند

مدیر کل بحران استانداری خراسان شمالی گفت: مردم این استان برای مقابله با حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله به دنبال مقاوم سازی باشند چراکه فرار از آن ها چاره کار نیست.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حسین عظیمی افزود: با توجه به اینکه در زلزله شدید دو هفته گذشته فقط سازه های منازل خشتی و گلی دچار آسیب شد و به سازه های منازلی که به صورت مقاوم ساخته شده بود خسارتی وارد نشد، بهترین راه مقابله با این حوادث، ایمن سازی و مقاوم سازی است.

وی ادامه داد: دریافت آموزش های لازم برای برخورد با این حوادث به هنگام بروز حادثه چه اقدامی را انجام دهیم به عنوان مثال در چه مکانی قرار گیریم و یا چه زمانی از محل حادثه واقع شده خارج شویم از دیگر اقداماتی است که باید به صورت جدی مورد توجه مردم این استان قرار گیرد.

عظیمی با اشاره به اینکه صبح امروز در یکی از روزنامه های استان خبری مبنی خارج شدن گاز در روستای چوپلی ساعاتی قبل از وقوع زلزله و یا پیش بینی زلزله شدیدتر در بجنورد منتشر شد، اظهار کرد: تمامی موارد کذب بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد و تاکنون هیچ کسی نتوانسته وقوع زلزله را پیش بینی و پیش گویی کند.

وی خاطرنشان کرد: در خراسان شمالی به علت چرای بی رویه غیر مجاز دام و شخم و شیار غیر مجاز زمین و همچنین واقع شدن بر روی گسل، حوادثی همچون زلزله و سیل اتفاق می افتد و فقط نمی توان زمان و مکان آن را پیش بینی کرد بنابراین باید آمادگی برای مقابله با این حواث را در خود به وجود آورد و امر ایمن سازی را نیز انجام داد.

 

ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها