بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مقاوم سازی بیمارستان آیت الله خویی در ارومیه

کد خبر: 5367 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۶
مقاوم سازی بیمارستان آیت الله خویی در ارومیه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در صورت غیرمقاوم بودن بیمارستان آیت‌الله خویی آن را مقاوم‌سازی می‌کنیم.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از فارس، نصرت‌الله ملازاده اظهار داشت: عملیات اجرایی ساخت بیمارستان آیت‌الله خویی به بیش از ۲۰ سال گذشته بر می‌گردد که در آن زمان آیین‌نامه زلزله ۲۸۰۰ ویراش اول وجود نداشت و در زمان حاضر آیین‌نامه زلزله ۲۸۰۰ ویرایش سوم آن در ساخت ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در این مدت آیین‌نامه‌های زلزله تغییر یافته، ‌تصریح کرد: باید مقاوم بودن این بیمارستان که هنوز مراحل ساخت آن به اتمام نرسیده مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

این مسئول افزود: در حال حاضر این بیمارستان در دست پیمانکار است و مقرر شده بعد از تحویل سازه‌های این بیمارستان را مورد بررسی قرار دهیم.

ملازاده خاطرنشان کرد: در صورتی که ساختمان بیمارستان آیت‌الله خویی غیر مقاوم باشد از طریق تکنولوژی روز می‌توانیم این بیمارستان را مقاوم کنیم.

وی با اشاره به پروژه‌های در حال اجرای این دانشگاه در قالب بیمارستان‌ها، گفت: در حال حاضر ۲۰ پروژه ساخت بیمارستان در سطح استان در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه به طور متوسط عملیات اجرایی این بیمارستان‌ها از سه سال گذشته آغاز شده، بیان داشت: عملیات اجرایی ساخت این بیمارستان‌ها در دست اقدام است.

ملازاده بیمارستان‌های در دست ساخت استان را شامل بیمارستان شاهین‌دژ، بیمارستان ۶۴ تختخوابی تکاب، ۹۶ تختخوابی بوکان، ۲۵۰ تختخوابی مهاباد، بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی میاندوآب، بیمارستان تخصصی زنان ارومیه، نقده، سردشت، بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی سلماس، اشنویه، ارومیه، بیمارستان خوی و بیمارستان ماکو عنوان کرد و اذعان داشت: در این راستا با مشکل اخذ ماده ۳۲ مواجه هستیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها