بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رییس بنیاد مسکن کشور: تمام روستاهای کشور مقاوم سازی می شوند

کد خبر: 44752 Print This Post
۲۰ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۴۰
رییس بنیاد مسکن کشور: تمام روستاهای کشور مقاوم سازی می شوند

http://www.bananews.ir/مهندس علیرضا تابش، دوشنبه در جریان بازدید از مناطق روستایی استان فارس ضمن تاکید بر لزوم تسریع در مقاوم سازی مناطق روستایی افزود: تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در ایران مقاوم سازی شده است .
وی ادامه داد: بیش از یک میلیون واحد دیگر باقی مانده نیز طی چهار سال آینده در برابر زلزله مقاوم سازی خواهند شد.
وی اضافه کرد:برای این منظور تسهیلاتی با کارمزد پنج درصد در نظر گرفته شده که به روستاییان داده خواهد شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) تابش، روستای عالیشاهی شهرستان ممسنی را که در زلزله دی ماه ۸۸ تخریب شده بود یکی از روستاهای مقاوم سازی شده نمونه کشور دانست و گفت: اقدامات انجام شده و نظارت های صورت گرفته توسط بنیاد مسکن فارس در این روستا در نوع خود کم نظیر است.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس هم گفت: این روستا با نقشه و در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی آن و مصالح بومی منطقه بازسازی شده و بقیه روستاهای کشور با نقشه های تیپ و زیر ۱۰۰ متر بازسازی و مقاوم سازی شده است.
سید علی نقی لقمانی، تعداد واحدهای مسکونی تخریب شده در زلزله ۱۵ دی ماه ۸۸ در روستای تنگ الله ممسنی را دو هزار واحد اعلام کرد و افزود: تاکنون بیش از ۹۰ درصد این واحدها بازسازی شده اند.
وی افزود: در روستای عالیشاهی نیز تاکنون ۹۰ واحد ساخته شده که تعداد ۹۲ خانوار در آن زندگی می کنند.
لقمانی ادامه داد:همچنین اجرای طرح هادی این روستااز سال ۹۱ شروع شده که تاکنون دو میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال صرف عملیات بهسازی شامل دیوار حایل و سنگ فرش و تعریض معابر شده است.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، همچنین از مراحل اجرا و پیشرفت طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ (ع) که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال اجرا است بازدید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها