بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایران به عنوان مسئول کمیته راهبری بتن در آسیا و خاورمیانه برگزیده شد

کد خبر: 270 Print This Post
۰۷ آذر ۱۳۸۹ | ۱۲:۲۸

رئیس مرکز تحقیقات بتن گفت : جمهوری اسلامی ایران برای دومین بار به عنوان ریاست کمیته راهبردی بتن در منطقه آسیا و خاورمیانه در اجلاس بین المللی ‘بتن آینده ‘ در قطر برگزیده شد .

‘ مصطفی احمد وند ‘ روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت : مسئولیت کمیته راهبری برای اجرایی ساختن برنامه دستیابی به اهداف چشم انداز ۲۰ ساله بتن به ایران واگذار شده است .

وی افزود: طراحی (ژورنال ) نشریه منطقه ای بتن ،راه اندازی شبکه اینترنتی منطقه ای آسیا- خاورمیانه برای ایجاد همگرایی و هم افزایی بین همه عوامل دست اندرکار در این بخش از دیگر مسئولیت‌هایی است که برعهده ایران قرار گرفته است .

نخستین کنفرانس بین المللی ‘بتن آینده ‘ با حضور ۳۵۰ نفر شرکت کننده و با مشارکت نمایندگان ۲۴ کشور جهان آبان ماه گذشته در دوحه قطر برگزار شد.

احمدوند افزود:‌ هندوستان ، کویت ، ژاپن ، عربستان ،ترکیه ، پاکستان، لبنان ،امارات ، مصر و قطر از جمله کشورهای فعال در کمیته راهبری منطقه ای آسیا – خاورمیانه محسوب می شوند.

وی تصریح کرد : براساس چشم انداز ۲۰ ساله بتن و صنعت مربوط به آن در سطح ملی ،منطقه و جهان نیاز به تشکیل اتحادیه‌های منطقه ای برای همکاری و هم افزایی و ایجاد بازار مشترک ساخت وساز بتنی وجود دارد .

رئیس کمیته منطقه ای موسسه بین المللی بتن اضافه کرد : تشکیل اتحادیه‌های مذکور این امکان را فراهم می سازد تا از فرصت‌های بوجود آمده در بازار منطقه به منظور صدور خدمات فنی ومهندسی بهره گیری شود .

وی گفت : ایران پیشنهاد برگزاری دومین کنفرانس بین المللی ‘ بتن آینده ‘ را مطرح ساخته که مورد پذیرش قرار گرفته و به این ترتیب حضور فعال کشورمان در این زمینه می تواند تاثیرات مفیدی برای فعالیت در این بخش داشته باشد .

احمدوند تاکید کرد : ماموریت ما در سطح جهانی در دسترس قراردادن دانش بتن برای همگان به منظور بهینه سازی ساخت وساز بتنی در گستره جهان است

منبع:ایرنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها