بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عدم ایمنی بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌ها تهران در برابر وقوع زلزله

کد خبر: 1767 Print This Post
۰۵ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۵
عدم ایمنی بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌ها تهران در برابر وقوع زلزله

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌های تهران در برابر وقوع زلزله ایمن نیستند.www.BanaNews.ir

عزیزالله رجب‌زاده به ۵ دی روز ایمنی و زلزله اشاره کرد وگفت: امروز مانوری برای ارتقاء سطح آگاهی شهروندان در برابر کاهش خطر‌پذیری و همینطور سوانح شهری در خیابان شهید بهشتی روبروی در جنوبی مصلی تهران برگزار می‌کنیم.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: تمام سازمان‌های مسئول و ذی‌ربط در تهران که عضو سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر هستند و همچنین شهروندان تهرانی شرکت می‌کنند.

وی اضافه کرد: در این مانور آگاهی شهروندان را در برابر زلزله و حوادث بعد از آن بالا می‌بریم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: در مواقع زلزله ممکن است ترکیدگی لوله آب، گاز و قطعی برق داشته باشیم که تمام این مسائل در این مانور شبیه‌سازی شده است.

رجب‌زاده با بیان اینکه کارگاه‌های آموزشی در این مانور تشکیل می‌شود، گفت: همچنین برای جستجو گروه امداد نجات تشکیل شده است و برای اطفای حریق از سازمان آتش‌نشانی استفاده شده است.

* ۶ اسکان اضطراری در تهران وجود دارد

وی با اشاره به اینکه اسکان اضطراری در این مانور پیش‌بینی شده است، گفت: در موارد بحران تخلیه امن و اسکان اضطراری را پیش‌بینی کرده‌ایم.

به گفته رجب‌زاده تا پایان سال آینده ۳۷۴ اسکان اضطراری در محلات تهران ایجاد می‌شود و در حال حاضر در ۶ منطقه اسکان‌های اضطراری به صورت پایلوت وجود دارد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به بافت‌های فرسوده شهر تهران اشاره کرد و گفت: در مواقع وقوع زلزله این بافت‌ها آسیب زیادی می‌بینند و بیشترین تلفات جانی و مالی از این قسمت خواهد بود.

رجب‌زاده به نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: باید ساختمان‌ها نوسازی شوند و همچنین ایمن‌سازی شریان‌های حیاتی مانند آب و برق در دستور کار مراجع ذی‌صلاح قرار دارد و باید با سرعت این کار انجام شود.

* عدم ایمنی بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌ها در برابر وقوع زلزله

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص ایمنی ساختمان‌ها در برابر زلزله، گفت: بیش از ۵۰ درصد ساختمان‌ها در برابر وقوع زلزله ایمن نیستند.

رجب‌زاده اضافه کرد: نوسازی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده نیاز به اعتبار و بودجه دارد و زمان زیادی لازم دارد تا این اقدام صورت گیرد ولی بهترین کاری که می‌توان انجام داد اقدامات پیشگیرانه و مقابله است.

وی ادامه داد: با اقدامات پیشگیرانه و بالا بردن آموزش شهروندان در قبل، حین و بعد از زلزله می‌توان جلوی بسیاری از تلفات جانی و خسارت مالی را گرفت.

به گفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در حال حاضر شهرداری تهران اقدامات خوبی در زمینه آموزش شهروندان و بالا بردن آگاهی آنها انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها