بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تولید برق خورشیدی بدون نیاز به سلول‌های خورشید

کد خبر: 9571 Print This Post
۳۱ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۲
تولید برق خورشیدی بدون نیاز به سلول‌های خورشید

دانشمندان اثر مغناطیسی شگفت‌آوری از نور کشف کردند که می‌تواند بدون وجود سلول‌های خورشیدی سنتی، انرژی خورشیدی تولید کند.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دانشمندان و محققان دانشگاه میشیگان با استفاده از اثر مغناطیسی پنهان نور به مطلب مهمی پی بردند که تولید برق از انرژی خورشیدی را بدون استفاده از سلول‌های خورشیدی نیمه هادی امکانپذیر می‌کند.

«استفان راد» پرفسور و محقق مرکز تحقیقات مهندسی برق و کامپیوتر می‌گوید: راهی جدید برای ساخت یک باتری نوری کشف شده است که این تحقیق به لغو اصول فیزیک یک قرن قبل منجر شد.

به گزارش دیلی ساینس، نور دارای مؤلفه‌های مغناطیسی و الکتریکی است؛ تاکنون دانشمندان گمان می‌کردند اثرات مغناطیسی نور بسیار ضعیف است و از آن صرف نظر می‌کردند. وقتی نور در ماده‌ای که هادی الکترویسیته نیست، در گذر باشد اثرات مغناطیسی تا یکصد میلیون بار قوی‌تر از آنچه که قبلاً انتظار می‌رفت، تولید می‌کند؛ این موضوع ممکن است به ساخت نوع جدیدی از سلول‌های خورشیدی بینجامد که بدون نیمه‌ هادی‌ها،‌ انرژی جذب می‌کنند. محققان بر این باور هستند که این تکنیک می‌تواند منجر به ارزان‌تر شدن تولید برق شود.

نور باید به هنگام عبور از ماده‌ای غیر هادی مانند شیشه بدرخشد و باید با شدت ۱۵ میلیون وات بر سانتی متر مربع متمرکز شود. نور خورشید به خودی خود شدید نیست اما مواد جدیدی وجود دارند که با تابش با شدت پایین نیز کار می‌کنند.

انرژی خورشیدی،‌ تبدیل نور خورشید به الکتریسیته از یک سلول فتوولتاتیک،‌ است که به طور معمول یک سلول خورشیدی نامیده می‌شود، سلول خورشیدی یک ابزار غیر مکانیکی است که معمولاً از آلیاژ سیلیکون ساخته شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها