بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساختمانهای خود را چاپ کنید!

کد خبر: 9111 Print This Post
۲۵ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۴
ساختمانهای خود را چاپ کنید!

www.BanaNews.irیک محقق موسسه تکنولوژی ماساچوست سیستم پیشرفته ای از چاپگرهای سه بعدی را توسعه داده است که می تواند قطعات لازم برای ساخت یک ساختمان مسکونی را چاپ کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در آینده ای شاید نه چندان دور می توان تمام عناصر لازم برای ساخت ساختمانها را با استفاده از یک چاپگر سه بعدی چاپ کرد.

در این راستا، “نری آکسمن”، دانشمند مدیا لب ام. آی. تی در تلاش برای ارتقای فناوری چاپگرهای سه بعدی است، به طوریکه این چاپگرها بتوانند حتی در عرصه ساختمان سازی نیز کاربرد داشته باشند.

هدف این محقق استفاده بهینه از عملکردهای روبه رشد چاپگرهای سه بعدی است. چاپگرهای سه بعدی فعلی با استفاده از مواد پلیمری می توانند تصاویر قطعات مختلف برای مثال اسباب بازیها و لوازم خانگی را چاپ کنند.

اکنون در این نسخه جدید، امکان چاپ قطعات با استفاده از موادی چون سیمان و فلزات نیز امکانپذیر می شود.

این دانشمند “ام. آی. تی” تاکنون موفق شده است به چاپگرهای سه بعدی این امکان را بدهد که ضریب تخلخل سیمان و یا الاستیسیته یک پلیمر را در زمان چاپ تغییر دهند.

نری آکسمن همچنین معیارسنج چاپ را به گونه ای طراحی کرده است که بر روی بازوهای روباتیک قابل انعطاف نصب شوند به این ترتیب چاپگر می تواند آزادی حرکت بیشتری نسبت به چاپگرهای سه بعدی ثابت داشته باشد.

یک بخش مهم از کار این محقق، مطالعه بر روی عناصر طبیعی است که با استفاده از آنها بتوان کار و هزینه های لازم برای ساخت مواد قابل استفاده در این چاپگرها را کاهش داد.

براساس گزارش تکنولوژی ریوو، برای مثال، این پژوهشگر دریافته است که بخشهای خارجی چوب شاخه های درخت نخل متراکم تر از بخشهای داخلی آن است، درحالی که مرکز این چوب، متخلخل تر و بنابراین سبکتر است.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، با استفاده از این چوب به عنوان ماده چاپ چاپگرهای سه بعدی می توان ستونهای ساختمانها را چاپ کرد و حجم سیمان لازم را بیش از ۱۰ درصد کاهش داد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها