بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

طرح عمرانی مبتکر ایرانی در مسابقات جهانی اختراعات ژنو

کد خبر: 8936 Print This Post
۲۴ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۶:۲۶
طرح عمرانی مبتکر ایرانی در مسابقات جهانی اختراعات ژنو

www.BanaNews.irسی‌و‌نهمین نمایشگاه و مسابقات جهانی اختراعات ژنو که المپیاد علمی‌اختراعات نامیده می‌شود با درخشش تیم شرکت‌کننده از کشورمان به پایان رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در این دوره از مسابقات، تیم ایرانی شرکت‌کننده توانست ۴ جایزه ویژه این مسابقات را به دست آورد به طوری که طرح مدیریت بهره‌برداری از روسازی آسفالتی توانست ضمن کسب مدال طلای مسابقات، کاپ ویژه (Grand prix) مسابقات را به دست آورد و از سوی وزارت علوم روسیه به عنوان طرح برتر این مسابقات معرفی شد.

این فرمول که برای اولین بار در صنعت راه‌سازی و مدیریت راهداری توسط میلاد کیهانی در مجتمع تولیدی تحقیقاتی ایران‌فریمکو ارائه شده همزمان ظرفیت بارگیری انواع کامیون‌های حمل بار جاده‌ای را به نحوی تنظیم می‌کند که ضمن بالا بردن بهره‌برداری بهینه از شبکه روسازی‌های آسفالتی، کامیون‌های حمل بار آسیب کمتری به روسازی وارد کنند. این طرح از سه سال پیش به وزارت راه‌و‌ترابری نیز ارائه شده است که از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری بخش‌هایی از این فرمول به کار گرفته می‌شود. این فرمول قادر است کلیه هزینه‌های حمل بار جاده‌ای، عوارض و مالیات حمل بر جاده‌ای را محاسبه و مدیریت کند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها