بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صدور شیشه های آنتی باکتریال ایران به قزاقستان

کد خبر: 5166 Print This Post
۲۰ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۷
صدور شیشه های آنتی باکتریال ایران به قزاقستان

www.BanaNews.irشیشه های آنتی باکتریال و پنجره های هوشمند ایرانی با تاسیس اولین شرکت دانش بنیان فرامرزی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به قزاقستان صادر می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)محمود عابدی خرسند در گفتگو با خبرنگار مهر، انتقال تکنولوژی و محصول به کشور قزاقستان را از اهداف مهم این اقدام ذکر کرد و افزود: به منظور انتقال تکنولوژیهای شرکتهای دانش بنیان کشور از سوی سازمان توسعه تجارت ایران و نمایشگاه دائمی ایران در قزاقستان دعوت شد تا بررسی هایی در زمینه انتقال محصولات و تکنولوژی که در این شرکت کسب شده است به کشور قزاقستان انجام شود.

وی ادامه داد: طبق بررسی ها زمینه های لازم برای صدور محصولات این شرکت دانش بنیان به قزاقستان فراهم بود از این رو نسبت به تاسیس واحد دوم خود در مرکز تجاری ایران در قزاقستان و انتقال فناوری و دانش فنی فناوریهای نوین به قزاقستان اقدام کردیم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان ایده سازان تدبیر مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به دستاوردهای این شرکت اشاره کرد و ادامه داد: پنجره هوشمند، شیشه هایی با پوششهای نانو با قابلیت آنتی باکتریال و ضد آب، پروفیل های ضد حریق و عایق انرژی و یکسری محصولات در زمینه مدیریت انرژی و فناوریهایی که به هوشمند سازی ساختمانها می شود از جمله فناوریهایی است که در این شرکت تولید شده است.

وی با تاکید بر اینکه در گام نخست این روابط قرار است محصولات از ایران به قزاقستان صادر شود، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزیها قرار است تا ۳ سال آینده خط تولید این محصولات در کشور قزاقستان با مالکیت صدرصد ایرانی تولید شود.

به گفته وی پنجره های هوشمند، پنجره های خود تمیز شونده، ضد حریق و عایق حرارتی و صوتی هستند که با استفاده از نانو ذرات تیتانیا (TIO2) دارای خاصیت ضد بخار و خود تمیز شوندگی هستند. ضمن اینکه با کاربردی کردن نانو ذرات سیلیس (SIO2) سطح شیشه ها ضد آتش و حریق شدند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها