بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عرضه پنگوئن باغبان برای پرورش گیاهان بدون نیاز به خاک

کد خبر: 4697 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۱:۲۳
عرضه پنگوئن باغبان برای پرورش گیاهان بدون نیاز به خاک

www.BanaNews.irیک شرکت تولیدکننده سخت افزارهای باغبانی آپارتمانی آسان و بدون خاک دستگاهی را عرضه کرده است که ظاهری شبیه به پنگوئن دارد و می تواند بدون نیاز به خاک هر نوع گیاه آپارتمانی را پرورش دهد.

پرورش گیاهان آپارتمانی بسیار زیبا و مفید است اما نگهداری از آنها نیازمند صرف وقت و مراقبت بالایی است. به طوریکه تغییر فاکتورهای محیطی مثل نور، دما، رطوبت و کیفیت خاک می تواند موجب مرگ این گیاهان شود.

اکنون شرکت بین المللی AeroGarden تولید کننده دستگاههای گلکاری و باغبانی آسان و بدون خاک محصول جدیدی را عرضه کرده است که به صورت خودکار نور، دما و رطوبت گیاه را تنظیم می کند.

این دستگاه که AeroGarden 3 – Penguin نام دارد سخت افزاری در ابعاد یک ماشین قهوه جوش برقی است که ظاهری شبیه به پنگوئن دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از مهر، این پنگوئن باغبان می تواند در بالکن، حیاط خانه و داخل آپارتمان گذاشته شود و بدون سختی گیاهان زیبایی را پرورش دهد.

این پنگوئن از دو قسمت بالایی و پایینی تشکیل شده است. قسمت پایینی دارای یک سطح منفذدار است که پیاز گلها و گیاهان در درون این منافذ قرار می گیرد و این دستگاه می تواند بدون نیاز به گلدان و یا باغچه به روش “ایرو پونیک” (رشد گیاه در هوا) این پیازها را پرورش دهد.

در حالی که کاربر این دستگاه باید مواد غذایی شامل کودها و آب را مستقیما بر روی ریشه ها بریزد پنگوئن باغبان دارای یک سیستم نور “ال. ای. دی” است که شرایط دما و نور ایده آل گیاه را تامین می کند.

براساس گزارش ۷ گجت، این دستگاه کاملا خودکار است و می تواند زمان آب دادن به گیاه و یا قرار دادن پیازهای جدید را به کاربر یادآوری کند. این دستگاه مستقیما بر روی سایت این شرکت به قیمت ۷۰ دلار عرضه می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها