بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پنجره‌های مجهز به WiFi/ تغییر شفافیت پنجره‌ها در ثانیه

کد خبر: 44616 Print This Post
۱۸ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۵۵
پنجره‌های مجهز به WiFi/ تغییر شفافیت پنجره‌ها در ثانیه

http://www.bananews.ir/یک شرکت تازه کار در شمال کالیفرنیا گزینه ای با فناوری بالا برای تغییر شیشه پنجره های سنتی طراحی کرده که مجهز به WiFi بوده و شفافیت آن را ظرف یک ثانیه تغییر می کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شرکت تازه کار” سانت” این پنجره را به گونه ای طراحی کرده که دارای یک پوشش مجهز به WiFi روی قاب پنجره های کنونی است و از طریق یک اپلیکیشن روی تلفنهای هوشمند درجه شفافیت آن تغییر می کند، به این معنا که کاربر هر زمان که بخواهد می تواند از منظره مقابل خود و نور آفتاب استفاده کند و یا برای حفظ حریم خصوصی شفافیت پنجره را تغییر دهد.

این پوشش روی قاب کنونی پنجره ها قابل نصب است که این امر به سادگی صورت می گیرد. پس از اندازه گیری پنجره و برش میزان لازم از این پوشش می توان آن را با استفاده از چسب خودکار پوشش به شیشه چسباند. سپس چند گیره اتصال ویژه به پوشش متصل شده و به ترانسفورمر مجهز به WiFi وصل می شود.

پس از این مرحله کاربر اپلیکیشن مخصوص را یا برای تلفنهای دارای سیستم عامل اندروید و یا برای سیستم عاملهای iOS دانلود کرده و شفافیت پوشش را کنترل می کند. براساس اعلام این شرکت، پوشش را می توان به وسیله یک جریان الکتریکی تبدیل به یک جسم سخت کرد و آن را حرکت داد و سپس شفافیت آن را ظرف یک ثانیه تغییر داد.

شرکت “سانت” در نظر دارد برای گسترش تأسیسات، تیم و محصول نهایی خود مبلغ ۲۰۰ هزار دلاری جمع کرد و به این منظور در ستاد “کیک‌استار” شرکت کردند. حامیان این ستاد در نهایت یک محصول از پوشش های مجهز به WiFi دریافت می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها