بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

محقق ایرانی دیوارهای پیش ساخته سبک با مقاومت بالا ساخت

کد خبر: 43997 Print This Post
۰۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۰:۴۵
محقق ایرانی دیوارهای پیش ساخته سبک با مقاومت بالا ساخت

http://www.bananews.ir/نوید رشیدی مخترع این دیوارهای پیش ساخته روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: این نسل از دیوارهای پیش ساخته از مواد بازیافتی تهیه شده اند و شامل دو قسمت باربر و جدا کننده هستند.این نوع دیوارها به دو شکل پانل های قدی و بلوک های شش ضلعی طراحی شده و آنها طوری ساخته شده اند که انتقال نیرو به بهترین شکل از سقف به کف انجام می شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این مخترع خاطرنشان کرد: وزن این دیوارها درقسمت جدا کننده ۴۲ کیلوگرم درمترمربع و در بخش باربر ۷۶ کیلوگرم درمتر مربع است . درواقع وزن این دیوارها نسبت به دیوارهای آجری بسیار سبک است بنابراین مناسب ترین گزینه برای استفاده در ساختمانها است.
وی درمورد گچ مصرفی دراین نوع دیوارها گفت: گچ به کاررفته در این دیوار مخصوص است از این رو این دیوارها می توانند مقاومت بالاتری داشته باشند ضمن این که آب کمتری جذب می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها