بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

محافظت دیوار و سقف از حریق، دستاورد استفاده از کناف

کد خبر: 41227 Print This Post
۰۷ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۷:۵۲
محافظت دیوار و سقف از حریق، دستاورد استفاده از کناف

http://www.bananews.irیک کارشناس معماری، گفت: دیوارها و سقف ساخته شده از کناف، ساختمان را در برابر حریق محافظت می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) «داوود جوزی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: استفاده از سیستم ساخت وساز خشک در ساخت ساختمان سبب محافظت از آن در برابر حریق شده و مانع هدررفت انرژی می‌شود.

وی تصریح کرد: دیوارهای جداکننده، سقف‌های کاذب، دیوارهای پوششی و پوشش‌های محافظ تیر و ستون (در برابر حریق) از انواع سیستم‌های ساخت و ساز خشک هستند، و باید گفت که در سیستم ساخت و ساز خشک صفحات به وسیله‌ی پیچ مخصوص بر روی زیرسازی نصب شود و سپس درز میان آن‌ها به وسیله‌ی نوار ویتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می‌شود که قابلیت اجرای رنگ، کاغذ دیواری، کاشی و دیگر پوشش‌ها را دارد.

این کارشناس معماری با اشاره به مزایای استفاده از سیستم ساخت وساز خشک(دیوارهای ساخته شده از کناف) در ساخت ساختمان، گفت: عملکرد لرزه‌ای مناسب، دقت و سرعت اجرایی زیاد، اجرای بسیار آسان، افزایش سطح مفید بنا به میزان تقریبی ۱۰ درصد با توجه به ضخامت بسیار کم دیوارها، قابلیت ترمیم و تعویض و دسترسی و تعمیرات آسان تأسیسات از مزایای استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک در ساخت ساختمان است.

جوزی با اشاره به سبک بودن دیوارهای ساخته شده از کناف، ادامه داد: حداکثر وزن دیوارهای ساخته شده با سیستم ساخت و ساز خشک، ۵۰ کیلوگرم است و این در حالی است که دیوارهای سنتی سفالی با حداقل وزن ۱۵۰ کیلوگرم و دیوارهایی با آجر فشاری حداقل ۲۶۰ کیلوگرن وزن دارند.

وی گفت: در استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک برای ساخت ساختمان، وزن ساختمان ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش می‌یابد و این امر سبب کاهش تلفات ساختمان در هنگام زلزله است.

این کارشناس معماری با بیان این‌که در استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک، حجم بتن مصرفی، وزن ساختمان و حجم میلگردها و ابعاد ستون‌های ساختمان کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به مزایایی که استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک در ساختمان‌ها دارد، طراحان ساختمان بیش از پیش به استفاده از این سیستم روی بیاورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها