بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دستگاه تصفیه کننده هوا در کشور ساخته شد

کد خبر: 39062 Print This Post
۲۷ دی ۱۳۹۱ | ۰۹:۰۵
دستگاه تصفیه کننده هوا در کشور ساخته شد

http://www.bananews.ir/محققان یک شرکت ایرانی موفق به طراحی و ساخت دستگاه تصفیه کننده هوا شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس سید رضا شخص امام‌پور، مخترع دستگاه تصفیه هوا در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت:‌ دستگاه تصفیه هوا از قابلیت حذف بسیاری از آلاینده‌های بیولوژیک و غیر بیولوژیک هوا از قبیل میکروارگانیزم‌ها، گازها، ذرات معلق و …. برخوردار است.

این دستگاه با باردار کردن آیروسل ها باعث اتصال آنها به یکدیگر و ته‌نشین شدن در پشت فیلتر می‌شود و بدین ترتیب ذرات ریز گرد و غبار را که باعث آلودگی هوای محیط شده‌اند حذف می‌کند.

وی با بیان این که این دستگاه فاقد نمونه مشابه بوده و ثبت اختراع شده است درباره اساس کار این دستگاه گفت: اساس کار دستگاه بر یونیزاسیون دو قطبی (دی‌پلار یونیزیشن) است که به سیستم امکان می‌دهد ضمن حذف آلاینده‌های گازی و میکروارگانیزم‌ها بوی نامطبوع محیط را نیز برطرف کند. در حوزه سرمایش و گرمایش نیز این دستگاه با تعویض مستمر هوا نیاز به انرژی را به شدت کاهش می‌دهد.

امام‌پور با بیان این که دستگاه تصفیه هوا در نمونه‌های مختلف خانگی، داخل خودرو و محیط‌های عمومی طراحی و ساخته شده قیمت نمونه‌های کوچک این دستگاه را حدود ۶۰۰ هزار تومان عنوان و خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل عدم حمایت مناسب از این طرح موفق به تولید انبوه دستگاه‌های ساخته شده نشده‌ایم که با توجه به بحران فزاینده آلودگی هوا و تبعات ناگوار آن بر سلامتی شهروندان امیدواریم با حمایت مناسب مسوولان موفق به تولید انبوه این دستگها و کمک به کاهش مشکلات ناشی از آلودگی هوا در کشور بشویم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها