بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کارگاه بین المللی سیاستگذاری علم و فناوری و توسعه پایدار برگزار می‌شود

کد خبر: 332 Print This Post
۰۹ آذر ۱۳۸۹ | ۱۰:۳۶
کارگاه بین المللی سیاستگذاری علم و فناوری و توسعه پایدار برگزار می‌شود

دبیر کارگاه بین‌المللی سیاستگذاری علم و فناوری و توسعه پایدار اعلام کرد که این کارگاه برای نخستین‌بار با حضور ۳۰ کشور خارجی در تهران برگزار می‌شود.

محمد حسن‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این همایش با هدف تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه سیاستگذاری علم و فناوری و توسعه پایدار برگزار می‌شود و اهمیت مساله پایداری در سیاست‌سازی مدنظرمان است.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه بین‌المللی ۳ روزه با همکاری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و مرکز علم و فناوری جنبش عدم تعهد در تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: این کارگاه از ۱۵ تا ۱۷ دی ماه ۱۳۸۹ به صورت مشترک با حضور صاحبنظران و دست اندرکاران کشورهای مختلف برگزار خواهد شد.

حسن‌زاده دیگر اهداف این کارگاه را بحث و بررسی در زمینه توسعه پایدار با تاکید وی‍ژه بر نقش سیاست‌های علم و فناوری، بحث و بررسی درباره مفاهیم و مسائل اساسی سیاستگذاری علم و فناوری در زمینه علم و فناوری با تاکید بر توسعه پایدار، بحث و بررسی در زمینه وضعیت کنونی سیاستگذاری علم و فناوری در کشورهای مختلف ذکر کرد.

دبیر کارگاره بین‌المللی سیاستگذاری علم و فناوری و توسعه گفت: فراهم‌آوری امکان آشنایی با تجربیات مفید کشورهای مختلف برای نهادهای ملی، به اشتراک گذاری اطلاعات در حوزه سیاستگذاری علم و فناوری و چارچوب‌ها و مدل‌های جاری و ملاحظات مربوط به آنها، تبادل نظر در زمینه به اشتراک گذاری توانمندی‌ها و تجربیات کشورهای مختلف در زمینه موضوع کارگاه، بحث و بررسی در زمینه نقش علم و فناوری در زندگی سعادتمندانه بشر و ارتقای همکاری میان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و در حال توسعه در ارتباط از دیگر موضوعات است.

وی محورهای این کارگاه بین‌المللی را با مضامین توسعه پایدار بیان کرد و گفت: چارچوب مفهومی، مفاهیم ابعاد، تجربیات و دستاوردها، نقش علم و فناوری، ابعاد اجتماعی – اقتصادی سیاست‌های علم و فناوری و غیره است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: مخاطبان این کارگاه در وهله اول برای متخصصان و دست اندرکاران حوزه علم و فناوری طراحی شده است.

وی تصریح کرد: به جز متخصصان کشورهای خارجی متخصصانی از حوزه علم و فناوری کشور در این کارگاه به ارائه سخنرانی و تجربیات خود خواهند پرداخت.

به گفته حسن‌زاده، دانشجویان و دانشگاهیان علاقمند به حوزه سیاستگذاری علم و فناوری می‌توانند از مطالب این کارگاه بهره‌مند شوند.

وی گفت: شرکت برای عموم علاقمند با شرط ثبت نام آزاد است و به شرکت کنندگان گواهی حضور بین المللی صادر خواهد شد.

دبیر کارگاه بین‌المللی سیاستگذاری علم و فناوری و توسعه پایدار اظهار کرد: اطلاعات لازم برای علاقمندان در این سایت http://www.scievent.com موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها