بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 28 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تولید دستگاهی برای اضافه کردن کلر به آب با استفاده از انرژی آبی

کد خبر: 22675 Print This Post
۱۳ دی ۱۳۹۰ | ۰۹:۵۵
تولید دستگاهی برای اضافه کردن کلر به آب با استفاده از انرژی آبی

http://www.bananews.ir/اخیرا محققان کشور دستگاهی برای کلرزنی آب ارائه کردند که با استفاده از انرژی آب پودر کلر را به صورت محلول در می آورد و به آب اضافه می کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی گورانی- مجری طرح در دسترس ترین انرژی را انرژی آب دانست و افزود: با توجه به برنامه های دولت در کاهش مصرف انرژی، دستگاه کلر زنی طراحی شد که در آن آب به عنوان منبع انرژی جایگزین برق شد.

وی با اشاره به جزئیات این طرح خاطر نشان کرد: برای کلر زنی آب آشامیدنی از طریق تزریق گاز و یا پودر کلر استفاده می شود. از آنجایی که کلر یک گاز سمی است و از سوی دیگر ایران یکی از مناطقی برای رخدادهای طبیعی به ویژه زلزله است از این رو نگهداری از کپسولهای کلر خطرناک است.

گورانی، بهترین راه کلر زنی آب را پودر کلر ذکر کرد و یادآور شد: برای این منظور باید پودر کلر را محلول و به آب اضافه کرد که تاکنون کشور برای محلول کردن پودر کلر با مشکلاتی مواجه بود.

مجری طرح اضافه کرد: در این راستا دستگاه اتوماتیکی طراحی شد که با محلول کردن پودر کلر آن را به آب اضافه می کند.

این محقق، منبع انرژی این دستگاه را آب عنوان کرد و گفت: این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از آب دریافت می کند و با محلول کردن پودر کلر، آن را به آب اضافه می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها