بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت نسل جدید آبگرمنهای خورشیدی در پژوهشگاه مواد و انرژی

کد خبر: 20711 Print This Post
۰۲ آذر ۱۳۹۰ | ۱۰:۳۱
ساخت نسل جدید آبگرمنهای خورشیدی در پژوهشگاه مواد و انرژی

www.BanaNews.irرئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: نسل جدید آبگرمن های خورشیدی در این پژوهشگاه با هدف افزایش راندمان نسبت به نسل قبلی ساخته می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی اصغر توفیق در گفتگو با مهر افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی، یکی از برنامه های خود را ساختن آبگرمن های خورشیدی قرار داده و اقدامات لازم در این زمینه صورت می گیرد.

وی ادامه داد: چنین آبگرمن هایی که از نوع خورشیدی هستند، در مقایسه با سایر آبگرمن ها مزیتهایی دارند که این امر، ضرورت ساختن آنها را افزایش می دهد.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی عنوان کرد: تلاش می شود تا آبگرمن های خورشیدی با بالاترین کیفیت و بازدهی ساخته شود تا در صورت تجاری سازی، اثرات مطلوبی به همراه داشته باشند.

توفیق اضافه کرد: پژوهشگاه مواد و انرژی تلاش می کند تا هرجا که امکان دارد، نسل جدید را در خصوص تولیدات مختلف بسازد که این امر در خصوص آبگرمن های خورشیدی نیز صدق می کند.

این مسئول یادآور شد: در زمان ساختن نسل جدید، تلاش می شود که کارآیی و اثربخشی این نسل نسبت به نسل قبلی بسیار بالا باشد تا بتواند به تحقق یافتن اهداف مد نظر کمک کند.

پژوهشگاه مواد و انرژی یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی است که در منطقه مشکین دشت کرج در استان البرز استقرار دارد.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها