بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عایق سازه‌ای غیرباربر چند منظوره در کشور ساخته شد

کد خبر: 20373 Print This Post
۲۵ آبان ۱۳۹۰ | ۱۱:۵۸
عایق سازه‌ای غیرباربر چند منظوره در کشور ساخته شد

www.BanaNews.irمحقق دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق به طراحی و ساخت «عایق سازه‌ای غیر باربر چند منظوره» شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  جواد یوسفی، دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل روز دنیا، صرفه‌جویی در مصرف انرژی است که این صرفه جویی به علت استفاده بیشتر در ساختمان‌ها نمود پیدا می‌کند و با توجه به کاهش انرژی‌های فسیلی و افزایش قیمت آن‌ها و استفاده از عایق‌های مناسب، بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: اجباری شدن عایق کاری در ساختمان‌ها به خصوص عاریق کاری حرارتی و صوتی در مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، شاید راه حل مناسبی برای صرفه جویی و بهینه سازی و مصرف انرژی در ساختمان‌ها باشد، اما هزینه‌های بالای عایق کاری و همچنین نواقص بعضی از عایق‌ها باعث شد تا با طراحی این عایق، تحولی نوین در صنعت عایق کاری ساختمان‌ها صورت گیرد.

یوسفی در خصوص محاسن این عایق اظهار کرد: ترکیب این عایق سبب می‌شود که ضمن افزایش کیفیت، از انتقال حرارت، صدا و امواج خاص جلوگیری شده، همچنین شاهد کاهش هزینه‌ها باشیم. در ضمن وزن سازه‌ها با این عایق کاهش پیدا می‌کند و می‌تواند همراه با آجر و موزائیک در تیغه بندی‌های ساختمان استفاده شود.

عضو باشگاه پژهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: مقاومت در برابر آتش سوزی و محیط های اسیدی، سبکی، قابلیت رنگ پذیری، مقاومت مناسب در برابر ضربه و فشار و از همه مهمتر قیمت تمام شده مناسب، از قابلیت‌های این عایق است.

یوسفی با اشاره به کاربردهای این عایق خاطرنشان کرد: از این محصول می‌توان در ساخت مستقیم دیوارهای غیرباربر و همچنین در کف و سقف استفاده کرد.

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تصریح کرد: این طرح همچنین در حال انجام مراحل دریافت استانداردهای داخلی و بین‌المللی ساختمان از سوی سازمان نظام مهندسی و ساختمان است و امیدوارم با دریافت استانداردهای لازم، روند تجاری‌سازی آن صورت گیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها