بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 20 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جذب انرژی خورشید توسط رنگ‌های ساختمانی

کد خبر: 162 Print This Post
۰۳ آذر ۱۳۸۹ | ۱۰:۱۴
جذب انرژی خورشید توسط رنگ‌های ساختمانی

کارشناسان از ساخت رنگ ساختمانی جدیدی خبر داده‌اند که می‌تواند انرژی خورشید را جذب کرده و آن را برای استفاده در وسایل‌ الکترونیکی آماده کند.

این رنگ نسبت به پنل‌های خورشیدی کارآمدتر است و انرژی خورشید را از روش‌ جدیدی جذب می‌کند تا کاربران بتوانند استفاده بیشتری از آن داشته باشند.

این فناوری جدید شامل یک سطح شیشه‌ای می‌شود که ترکیب رنگی یاد شده روی آن را می‌پوشاند. این سطح شیشه‌ای پس از قرار گرفتن در پشت‌بام، به یک منبع انرژی قوی تبدیل می‌شود و به میزان زیاد، انرژی خورشیدی را در خود ذخیره می‌کند.

دانشمندان هم‌اکنون در تلاشند با انجام آزمایش‌های بیشتر روی این فناوری جدید، آن را جایگزین شیشه‌های امروزی کنند تا از این طریق امکان استفاده از انرژی خورشیدی در ساختمان‌های شهرهای بزرگ فراهم شود. دانشمندانی که روی این پروژه کار می‌کنند اعلام کرده‌اند که نسخه نهایی این فناوری را تا سه سال آینده وارد بازار خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها