بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت تراموای برقی با قابلیت شارژ از زیرزمین

کد خبر: 15081 Print This Post
۰۲ مرداد ۱۳۹۰ | ۱۰:۲۰
ساخت تراموای برقی با قابلیت شارژ از زیرزمین

www.BanaNews.irمهندسان کره جنوبی دست به ساخت یک واگن برقی تفریحی برای بازی کودکان زده‌اند که با یک سیستم فناوری پیشرفته برقی از زیر زمین حرکت می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این واگن برقی یا تراموا که خودروی آنلاین الکتریکی نام دارد بر روی یک خط آبی رنگ حرکت می‌کند که زیر آنها نوارهای برقی برای شارژ حرکت این خودرو در زمین دفن شده‌اند.

این خودرو آنلاین الکتریکی با میدانهای مغناطیسی غیر تماسی در زیر سطح جاده شارژ می‌شود.

تجهیزات پیکاپ سپس به توزیع برق چه برای راندن خودرو و چه ذخیره در باتری می‌پردازد.

این خودرو دوستدار محیط زیست برای جایگرینی با ارابه‌های دیزلی که برای حمل بازدیدکنندگان در پارک بزرگ سئول استفاده می‌شد، ‌ساخته شده است.

این خودرو توسط موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره ساخته شده و از چهار واگن تشکیل می‌شود.

این خودرو به یک باتری احتیاج دارد که تنها ۲۰ درصد اندازه باتری سایر خودروهای برقی است. اندازه کوچک این باتری، نیاز به شارژ بیشتر را حذف می‌کند.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، دانشمندان در چهار قسمت این پارک به نصب نوارهای شارژ مجدد پرداخته‌اند که روی هم رفته ۴۰۰ متر از جاده را پوشش می‌دهد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها