بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کنترل ورودی منازل و محل کار از طریق موبایل و اینترنت توسط محققان کشور

کد خبر: 11726 Print This Post
۰۳ خرداد ۱۳۹۰ | ۰۹:۱۰
کنترل ورودی منازل و محل کار از طریق موبایل و اینترنت توسط محققان کشور

www.BanaNews.irپژوهشگران کشور با اجرای پروژه ای توانستند آیفون تصویری هوشمندی را طراحی و تولید کنند که قادر به کنترل ورودی های محل مورد نظر و پردازش تصویر است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وحید ملکیان – مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: عملکرد این سیستم به گونه ای است که افراد خانواده می توانند از طریق تلفن همراه و یا اینترنت از راه دور رفت و آمد به محل مورد نظر خود را کنترل کنند.

وی به جزئیات این طرح اشاره کرد و افزود: این آیفون دارای دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری است. در بخش سخت افزاری یک پانل برای در ورودی مجتمع و پانل دیگری برای نمایش و کنترل درها در هر واحد در نظر گرفته شده است.

ملکیان با تاکید بر اینکه این سیستم قابلیت ثبت مراجعات را دارد، خاطرنشان کرد: در طراحی های آیفون هوشمند، دوربینی نصب شد که قادر به تصویر برداری از مراجعه کنندگان به منزل و یا دفاتر اداری است از این رو می توان ورود و خروج افراد را کنترل کرد.

مجری طرح به نحوه اتصال این سیستم به شبکه اشاره کرد و یاداور شد: این سیستم از طریق Singe board computer و یا یک کامپیوتر معمولی به شبکه ها متصل می شود ضمن آنکه این آیفون از این طریق می تواند اقدام به پردازش تصویر و کنترل سیستم کند.

این محقق با بیان اینکه این سیستم محدودیتی برای افزودن تعداد پانل های متصل به سیستم ندارد، ادامه داد: این امر به دلیل خاصیت آدرس دهی و باس (گذرگاه) مشترک در سخت افزار کنترل کننده باس است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها