بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

امکان مقایسه پرو‍ژه‌ های شهرداری یزد توسط تصاویر ماهواره‌ای فراهم شد

کد خبر: 10395 Print This Post
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۹:۲۱
امکان مقایسه پرو‍ژه‌ های شهرداری یزد توسط تصاویر ماهواره‌ای فراهم شد

www.BanaNews.irمدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد گفت: با تلاش‌ های این سازمان برای نخستین بار در کشور، امکان مقایسه پرو‍ژه‌ های شهرداری یزد توسط تصاویر ماهواره‌ ای فراهم شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهدی فعالی اظهار داشت: به منظور تشریح قسمتی از عملکرد عمرانی شهرداری یزد، برای نخستین بار در کشور امکان مقایسه پرو‍ژه‌ های شهرداری از طریق تصاویر رقومی ماهواره‌ ای فراهم شد.

وی خاطرنشان کرد: در این فناوری از تصاویر ماهواره ‌ای سال‌های ۸۶ و ۸۹ استفاده شده است که تغییرات عمرانی ایجاد شده در سطح شهر یزد در طول سه سال به راحتی در این تصاویر قابل مشاهده و مقایسه است.

فعالی در تشریح این پرو‍ژه خاطرنشان کرد: با حرکت دادن خط حائل میان هر تصویر، عکس ماهواره پرو‍ژه‌های عمرانی از سال ۸۶ به سال ۸۹ تغییر پیدا می ‌کند و کاربران در سراسر دنیا امکان مقایسه بصری را به راحتی خواهند داشت.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد ادامه داد: این تصاویر شامل پایانه مسافربری شهر یزد،‌ تقاطع غیر همسطح امام حسین (ع)، تقاطع غیر همسطح معلم، میدان صنعت، میدان امام علی (ع)، میدان آیت‌الله مدرسی و پل همافر است که صد درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ اند و هم ‌اکنون در حال بهره‌ برداری هستند.

فعالی خاطرنشان کرد: این فرآیند با استفاده از توابع فیوژن‌ سازی تصاویر، هم‌ مرجع کردن و ترکیب تصاویر چند طیفی و پانکروماتیک تصاویر با قدرت تفکیک بالا توسط کارشناسان سازمان فاوای شهرداری یزد برای نخستین بار در سطح کشور بومی ‌سازی شده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، وی بیان داشت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به پورتال شهرداری یزد و یا پورتال سازمان فاوا شهرداری یزد، به این تصاویر دسترسی پیدا کرده و با مشاهده آن به مقایسه وضعیت کنونی پروژه‌ ها با سال ۸۶ بپردازند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها