بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

«طوقه و دستک فلزی مقاوم سازی ساختمان‌های بتنی» در کشور ساخته شد

کد خبر: 10145 Print This Post
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۸:۴۱
«طوقه و دستک فلزی مقاوم سازی ساختمان‌های بتنی» در کشور ساخته شد

با تلاش پژوهشگران پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان «طوقه و دستک فلزی برای مقاوم سازی ساختمان‌های بتنی» ساخته شد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر سیف‌الله سعدالدین، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این اختراع به ثبت رسیده، یکی از تکنیک‌های جدید مقاوم سازی موضعی و کلی قاب‌های بتن آرمه است که نتایج حاصله از آزمایش آن در آزمایشگاه سازه دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان، قابلیت کاربرد و تأثیر آن بصورت موضعی در یک اتصال بتنی تیر- ستون با مقیاس ۱٫۲ را نشان می‌دهد.

وی افزود: اجزای این سیستم مقاوم سازی بطور کاملاً پیش ساخته بوده و تمامی اتصالات آن بطور پیچی قابل اجرا است که در این صورت نیاز به جوشکاری وجود نداشته و این سیستم را از گسیختگی ترد احتمالی در برابر بارهای رفت و برگشتی مثل زلزله مصون نگه می‌دارد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: بطور کلی این تکنیک مقاوم سازی را می‌توان برای تقویت قاب‌های بتن آرمه در برابر بارهای ثقلی و جانبی نظیر زلزله بکار برد.

این اختراع توسط دکتر علی خیرالدین، رییس دانشگاه سمنان و دکتر محمدکاظم شربتدار، رییس دانشکده کویرشناسی دانشگاه سمنان و ابراهیم امامی از مبتکران جوان به ثبت رسیده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها