بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برگزاری نمایشگاه زمینه ساز تبادلات تجاری است

کد خبر: 1840 Print This Post
۰۶ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۳۴
برگزاری نمایشگاه زمینه ساز تبادلات تجاری است

www.BanaNews.irرئیس اتحادیه شرکت های ساختمانی غرب افغانستان گفت: برگزاری نمایشگاه زمینه ساز تبادلات تجاری بوده و ارتباط میان فعالان در حوزه های مختلف را آسان می کند.

به گزارش بنانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاه های ایران؛ محمد ناصر معتصب زاده در حاشیه بازدید هیات افغانی از نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار داشت: با توجه به توان مهندسی و اجرایی قابل توجه شرکت های ایرانی، استفاده از تجربه و امکانات ایران در حوزه ساخت و ساز مورد توجه بخش خصوصی افغانستان قرار داد.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه های تخصصی بین المللی مرتبط با حوزه ساخت و ساز در برقراری تعامل میان فعالان صنعت ساختمان در کشور های مختلف به ویژه کشور های همسایه بسیار موثر است چراکه علاوه بر آشنایی با جدید ترین دستاورد های این صنعت، در حاشیه نمایشگاه ملاقات های تجاری مفیدی شکل می گیرد.

رئیس اتحادیه شرکت های ساختمانی غرب افغانستان میزان ساخت و ساز در ایران را نشان از پویا یی صنعت ساختمان در این کشور دانست و گفت: پس از ۳۰ سال جنگ متمادی در افغانستان امروز حرکت به سوی بازسازی آغاز شده است و ضروری است شرکت های ساختمانی افغانی با حضور در نمایشگاه های مختلف از تجربیات موفق دیگران استفاده کنند.

معتصب زاده به فرهنگ و زبان مشترک مردم ایران و افغانستان اشاره کرد و اظهار داشت: ظرفیت بالایی برای ارتباطات تجاری در حوزه ساخت و ساز با ایران و به ویژه خراسان رضوی وجود دارد که برگزاری نمایشگاه های تخصصی در شکوفایی این ظرفیت ها بسیار موثراست.

وی با اشاره به رشد چشمگیر شرکت های ساختمانی در افغانستان در ۵ سال گذشته تصریح کرد: با توجه به فعالیت ۲۲۰ شرکت ساختمانی در افغانستان، نیاز و علاقه به توسعه مناسبات تجاری با ایران در بخش خصوصی افغانستان وجود دارد که با حمایت دولت ها این مهم تحقق می یابد.

رئیس اتحادیه شرکت های ساختمانی غرب افغانستان ادامه داد: افغانستان بازار بکری است که به لحاظ اجتماعی تشابهات بسیاری با ایران دارد و باید از این زمینه برای تقویت روابط تجاری و اقتصادی بهره برد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها