بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رشد مصرف برق نگران کننده است

کد خبر: 85041 Print This Post
۰۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۳
رشد مصرف برق نگران کننده است

مدیرعامل توانیر گفت: روند رشد مصرف در بخش غیرمولد در طول سال نگران کننده است که در شرایط مطلوب باید به کمتر از ۴ درصد برسد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ به نقل از صدا و سیما، آرش کردی گفت: با رشد اقتصادی ۸ تا ۹ درصد در بخشهای صنعتی باید رشد مصرف برق به ۲ تا ۳ درصد برسد و در موارد استفاده و بهره وری بخش خانگی ، تجاری و غیرمولد ؛ کار ویژه ای باید صورت گیرد.

وی به رشد ۷ درصدی مصرف برق در سال جاری اشاره کرد و گفت : رشد مصرف در زمان پیک نیز به بیش از ۵ درصد رسید که هر دو قابل توجه است و برای اولین بار مصرف برق در پیک تابستان به ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات رسید و تعداد روزهایی که میزان مصرف بیش از ۵۲ تا ۵۳ هزار مگاوات بوده ، قابل توجه است.

مدیرعامل توانیر گفت: میزان مصرف انرژی برق بدون محاسبه صنایع امسال به ۵.۸۶ صدم درصد و رشد مصرف برق صنایع عمده به ۱۱.۱۳ صدم درصد رسید که نشان از رشد اقتصادی دارد.

کردی با بیان اینکه متاسفانه در بخش خانگی و غیرمولد رشد مصرف بیش از ۶ درصد را تجربه کردیم که روند مطلوبی نیست گفت: فاصله معناداری بین مصارف روز و شب وجود داشته و متاسفانه این فاصله در حال کم شدن است که نشان می دهد مصرف انرژی بالا رفته است.

مدیرعامل توانیر به میزان تولید نیروگاه های حرارتی اشاره کرد و گفت: نیروگاه های حرارتی امسال وضع مطلوبی داشتند و ۶ و نیم درصد رشد تولید برق از این نیروگاهها را شاهد بودیم.

کردی درباره تولید برق نیروگاههای برق آبی نیز گفت : امسال برق آبی ها خیلی خوب کار کردند و ۱۵ و ۶ دهم درصد رشد تولید نسبت به سال قبل داشتند.

مدیر عامل توانیر در مورد میزان واردات و صادرات برق در تابستان امسال نیز گفت : ۸۳ صدم درصد میزان واردات نسبت به پارسال کمتر شده است و رشد صادرات برق در سال جاری ۳۳ درصد بود و محدودیتی برای صادرات برق به همسایگان حتی در زمان پیک ایجاد نکردیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها