بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۱ مهر، ۱۳۹۶ | Saturday, 23 September , 2017
بنر تبلیغاتی کاوش

وزیر نیرو:

۱۱ هزار و ۸۰۰ مگاوات از طریق نیروگاه‎های برق آبی تامین می‎شود

کد خبر: 84367 Print This Post
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۱
۱۱ هزار و ۸۰۰ مگاوات از طریق نیروگاه‎های برق آبی تامین می‎شود

وزیر نیرو گفت: ۱۱ هزار و ۸۰۰ مگاوات از طریق نیروگاه ‎ های برق آبی تامین می‎شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحمید چیت‎چیان در حاشیه مراسم افتتاح نیروگاه سد رودبار در شهرستان الیگودرز، اظهار کرد: از مجموع ۷۶ هزار و ۷۰۰ مگاوات ظرفیت فعلی نیروگاه ‎‌های کشور ۱۱ هزار و ۸۰۰ مگاوات از طریق نیروگاه های برق آبی تامین می شود.

وی با بیان اینکه از این ۱۱ هزار مگاوات نیز بیش از ۲۰۰۰ مگاوات در دولت یازدهم به بهره ‎برداری رسیده است، افزود: نیروگاه رودبار یکی از نیروگاه ‎ های تولید برق کشور بوده که دارای دو واحد است.

وزیر نیرو تصریح کرد: تاکنون ۲۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای سد و نیروگاه هزینه شده است که ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر در این نیروگاه هزینه می‌شود.

چیت‎چیان اضافه کرد: بخشی از اعتبارات طرح از طریق کشور چین تامین شده و این کشور همکاری های جدی در این سد داشته است.

وی گفت: در ارتباط با مشارکتی که کشور در خصوص کاهش انتشار گازهای گلخانه ای با مجامع بین المللی داشته، اجرای این سد و پروژه های مشابه در تحقق این سهم نقشی جدید جدی داشته است.

نیروگاه برق سد رودبار شهرستان الیگودرز با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو به بهره ‎‌برداری رسید. طرح سد و نیروگاه رودبار لرستان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان الیگودرز بر روی رودخانه رودبار از سرشاخه ‎های دز اجرا شده است. بدنه این سد از نوع خاکی با هسته رسی بوده و از معدود سدهایی از این نوع است که در دره ‎ ‌ای تنگ و باریک احداث شده است.

حجم بدنه سد حدود ۴ میلیون ۵۰۰ هزار مترمکعب، طول تاج ۱۸۵ متر، ارتفاع از پی ۱۵۵ متر، عرض تاج ۱۵ متر و حجم مخزن آن ۲۲۸ میلیون مترمکعب است. سد رودبار الیگودرز ۲۵ شهریورماه سال ۹۵ با حضور وزیر نیرو آبگیری شد که امروز نیروگاه این سد به بهره‌برداری رسید، ظرفیت نیروگاه سد رودبار ۴۵۰  مگاوات است که بر روی رودخانه رودبار از سرشاخه‌های دز طراحی‌شده است.

 

ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها