بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مصرف برق در عراق تا ۱۰۰۰ کیلووات ساعت هر ماه رایگان شد

کد خبر: 5523 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۴۲
مصرف برق در عراق تا ۱۰۰۰ کیلووات ساعت هر ماه رایگان شد

www.bananews.irبا افزایش اعتراضات مردمی نسبت به کیفیت خدمات رسانی شبکه برق عراق دولت این کشور اعلام کرد هر خانوار عراقی ماهیانه هزار کیلووات ساعت برق رایگان دریافت خواهد کرد.

به گزارش رویترز صدها عراقی روز جمعه ضمن برپایی راهپیمایی در میدان اصلی شهر بغداد نسبت به قطعی مکرر برق و خدمات بی کیفیت شبکه برق این کشور اعتراض کردند .

حسین شهرستانی وزیر برق عراق تاکید کرد یارانه برق به کلیه مردم عراق تعلق خواهد گرفت ولی هدف اصلی از اجرای این طرح کمک به ۸ میلیون عراقی کم درآمد خواهد بود . خانوارهای عراقی از این پس تنها هزینه مازاد بر مصرف هزار کیلو وات ساعت در ماه را پرداخت خواهند کرد .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از فارس، اکتبر گذشته دولت عراق با هدف کاهش مصرف قیمت برق در قبوض جدید را ۱۰۰ درصد افزایش  داد . عراق به شدت با کمبود برق روبرو است . قیمت برق از ۱۰ به ۲۰ دینار عراقی افزایش یافته است . بر اساس قیمتهای جدید، قیمت برق برای مصرف هزار تا دو هزار کیلو وات ساعت ۵۰ دینار خواهد بود و این رقم برای مصرف دو هزار تا سه هزارکیلو وات ساعت به بیش از ۸۰ دینار می رسد .

میزان تقاضای برق در عراق بالاست و این کشور هنوز نتوانسته ظرفیت تولید خود را به این سطح برساند. در زمان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ بخش مهمی از تاسیسات برق عراق نابود شد.

شهرستانی در جمع خبرنگاران تصریح کرد ظرفیت تولید برق عراق هم اکنون ۷ هزار مگاوات است ولی میزان تقاضا به بیش از ۱۲ هزار مگاوات رسیده است بنا براین با کمبود ۵ هزار مگاواتی برق روبرو هستیم .

بر اساس این گزارش عراق تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۷۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید برای توسعه ظرفیت تولید برق نیاز دارد .

وی افزود میزان واردات برق عراق از ایران از ۵۰۰ مگاوات به بیش از ۸۰۰ مگاوات افزایش خواهد یافت و مذاکرات با سوریه و ترکیه برای واردات ۳۰۰ مگاوات برق بیشتر نیز ادامه دارد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها