بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آب‌بهای بخش تولید و صنعت مجددا افزایش می‌یابد

کد خبر: 4429 Print This Post
۱۱ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۴۴
آب‌بهای بخش تولید و صنعت مجددا افزایش می‌یابد

www.BanaNews.irمدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: آب‌بهای بخش تولید و صنعت نیز در کنار افزایش قیمت آب بخش خانگی در سال ۹۰ افزایش خواهد یافت؛ بر این اساس پیش‌بینی این است که قبوض ابتدایی سال ۹۰ با قیمت‌های جدید به دست مردم برسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدمهدی ثمره‌هاشمی در گفتگو با مهر گفت: آب‌بهای بخش تولید و صنعت نیز در سال ۹۰ همزمان با افزایش مجدد قیمت آب بخش خانگی بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها افزایش خواهد یافت و بر این اساس، پیش‌بینی وزارت نیرو این است که قبوض ابتدایی سال آتی، با آب‌بهای جدید به دست مردم برسد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: در مرحله اول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، قیمت آب بخش صنعت نیز همانند بخش خانگی افزایش یافت و بر این اساس، آب‌بهای این بخش نیز به ۴۰۰ تومان به ازای هر مترمکعب رسید، این درحالی است که این میزان قبل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به ازای هر مترمکعب ۳۲۰ تومان بود.

وی تصریح کرد: هر زمان که دولت اجازه افزایش مجدد قیمت آب را صادر کند، وزارت نیرو اقدام خواهد کرد، بنابراین کارگروه طرح تحول اقتصادی تصمیم گیرنده نهایی زمان اجرای مرحله دوم آزادسازی قیمت‌ها خواهد بود.

مشاور وزیر نیرو گفت: ممکن است تصمیم کارگروه برای افزایش آب‌بها در نیمه اول سال ۹۰ یا نیمه دوم آن باشد، اما پیش‌بینی وزارت نیرو این است که افزایش قیمت از ماه‌های ابتدایی سال آینده انجام گیرد.

وی از برگزاری جلسات کارشناسی برای تعیین بهای تمام شده آب در کشور خبرداد و گفت: این رقم در دو ماه آینده مشخص خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها