بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صرفه‌جویی ۳۰ درصدی در مصرف انرژی ساختمان

کد خبر: 434 Print This Post
۱۴ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۰۰

دبیر اجرایی دومین نمایشگاه تخصصی تجهیزات و فناوری‌های نوین صنعتی‌سازی ساختمان از کاهش ۳۰درصدی مصرف انرژی با واقعی شدن قیمت‌ها خبر داد و گفت: طراحی ساختمان به صورت هوشمند مصرف انرژی را کم و عمر مفید ساختمان را دو برابر می‌کند.

امیر مازیار شاکری در گفت‌وگو با خبرنگاران انبوه‌سازی را راه چاره برای معضل بی‌مسکنی مردم دانست و گفت: طراحی ساختمان به صورت هوشمند مصرف انرژی را تا یک چهارم کم می‌کند تا با واقعی شدن قیمت‌ها در زمان هدفمندی یارانه‌ها نه تنها مسکن گران نشده، بلکه عمر مفید ساختمان را تا ۶۰ درصد افزایش می‌دهد. دبیر اجرایی نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان افزود: رشد روز افزون جمعیت و گسترش بافت شهری و پیرو آن افزایش تصاعدی ساخت و ساز در کلان شهر تهران موجب شده است که در بعضی موارد کمیت نسبت به کیفیت در مسکن برتری پیدا کند. شاکری تشویق انبوه‌سازان در توسعه فناوری‌های نوین در صنعت ساختمان را باعث افزایش کیفیت ساختمان‌سازی قلمداد کرد و تصریح کرد: استفاده از صنعتی‌سازی در ساختمان‌ها وضعیت نابسامان کالاهای بی‌کیفیت را سامان و بازار مسکن را دارای تعادل می‌کند.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها