بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت آب و برق سه ماه اول ۹۲ تغییر نمی‌کند

کد خبر: 42335 Print This Post
۲۷ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۹:۱۷
قیمت آب و برق سه ماه اول ۹۲ تغییر نمی‌کند

http://www.bananews.ir/وزیر نیرو در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر بدهکاری وزارت نیرو از بابت هدفمندی یارانه ها گفت: وزارت نیرو با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نه تنها بدهکار نیست بلکه طلبکار نیز می باشد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، مجید نامجو با شفاف خواندن روال اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در حوزه های آب و برق، تصریح کرد: با اجرای این قانون قیمت‌های آب و برق افزایشی داشت که بخشی از آن بابت ضرر و زیان شرکت‌ها و بخشی هم به صورت پرداخت مستقیم صورت می گیرد و این کار کاملا ساماندهی شده و در حال انجام است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: وزارت نیرو بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد که حاصل از پول‌هایی است که از دولت می‌گیرد و یا وام‌های صندوق توسعه ملی و بانکهای خارجی است لذا بدهی هایی را رقم می زند که طبیعی هستند اما این بدهی ها ارتباطی با قانون هدفمندی یارانه ها ندارند و حاصل جریانات مالی این وزارتخانه است.

نامجو افزود: با استفاده از ظرفیتهای قانون بودجه توانسته ایم بخش اعظمی از بدهی ها و تعهداتمان به پیمانکاران را بپردازیم و توفیق خوبی در این خصوص داشتیم.

وزیر نیرو در خصوص افزایش قیمت آب و برق در سال آینده گفت: اگر فاز دوم هدفمندی یارانه ها اجرایی شود از این موضوع منتفع خواهیم شد اما اگر اجرایی نشود افزایشی نخواهیم داشت که با بودجه ۳ ماهه به نظر می رسد این امکان فراهم نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها