بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نمودار مصرف گاز صعودی شد

کد خبر: 42067 Print This Post
۲۲ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۷:۲۷
نمودار مصرف گاز صعودی شد

http://www.bananews.irمعاون وزیر نفت با تشریح آخرین وضعیت گازرسانی با وجود سرما و کولاک برف در ۱۸ استان کشور، اعلام کرد: گاز هیچ یک از مشترکان خانگی شهری، روستایی و حتی صنایع عمده قطع یا با افت فشار روبه‌رو نشده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جواد اوجی با اعلام اینکه کاهش دمای هوا در استان‌های مختلف منجر به افزایش ناگهانی مصرف گاز طبیعی در بخش‌های خانگی و تجاری شده است، افزود: بر این اساس با کاهش دما مصرف گاز در مقایسه با یک هفته قبل حدود ۸۰ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته است.
معاون وزیر نفت با اعلام اینکه در حال حاضر به طور متوسط روزانه بیش از ۴۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری مصرف می‌شود، اظهار کرد: با وجود کاهش شدید دما و افزایش ناگهانی مصرف گاز، اما تاکنون در هیچ نقطه از کشور افت فشار یا قطعی جریان گاز گزارش نشده است. وی با یادآوری اینکه از اوایل هفته گذشته و پیش از فرا رسیدن سرما، برف و کولاک شدید تدابیری برای مدیریت مصرف گاز در سطح کشور انجام شده بود، بیان کرد: از این‌رو میزان ذخیره‌سازی گاز در خطوط لوله افزایش یافت و با افزایش فشار خطوط لوله از افت جریان گاز در استان‌های مختلف کشور جلوگیری شد. وی با بیان اینکه در حال حاضر سقف صادرات گاز ایران در محدوده ۳۰ میلیون مترمکعب در روز است، گفت: با وجود افزایش مصرف گاز خانگی و تجاری، حجم صادرات گاز طبیعی به ترکیه کاهش نیافته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها