بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پیرترین لامپ جهان پس از ۱۳۰ سال هنوز می‌درخشد!

کد خبر: 40638 Print This Post
۲۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۹:۰۰
پیرترین لامپ جهان پس از ۱۳۰ سال هنوز می‌درخشد!

http://www.bananews.irیک لامپ حبابی ۱۳۰ ساله در انگلیس، عنوان قدیمی‌ترین لامپ حبابی جهان را از آن خود کرد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در حالی که اکثر لامپ‌های حبابی مدرن به زحمت بیش از یک سال کارآیی دارند، این نمونه باورنکردنی پس از گذشت ۱۳۰ سال هنوز هم درخشش خود را حفظ کرده است.
لامپ حبابی متعلق به سال ۱۸۸۳، از شش رشته داخلی ساخته شده و از تمامی آزمایشات زمان سربلند بیرون آمده است.
این لامپ ابتدا به فلورانس کروک تعلق داشت که زمانی برای مبهوت کردن هم‌کلاسی‌هایش آن را به مدرسه می‌برد، سپس به پسرش به ارث رسید و هم‌اکنون نیز به بیوه پسرش تعلق دارد.
لامپ معرفی شده یکی از قدیمی‌ترین محصولات کارخانه Ediswan است که در سال ۱۸۸۱ شروع به تولید لامپ‌های حبابی کرد.
در واقع Ediswan تجلی همکاری جوزف سوان فیزیکدان بریتانیایی و توماس ادیسون امریکایی بود که هر دو آن‌ها به‌طور مستقل مفتخر به اختراع لامپ حبابی هستند.
موفقیت سوان در استفاده از یک فضای خلأ بود؛ این بدین معنا بود که اکسیژن اندکی در درون حباب وجود داشت به‌طوری‌که رشته آن بدون آتش گرفتن شروع به درخشش می‌کرد.
پیش از این و بر اساس کتاب گینس، قدیمی‌ترین لامپ حبابی جهان ۱۰۹ سال بود و در «ایستگاه آتش‌نشانی ۶» در کالیفرنیای شمالی قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها