بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 23 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انرژی در ساختمان های قدیمی آموزش و پرورش به هدر می رود

کد خبر: 3967 Print This Post
۰۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۲:۴۵
انرژی در ساختمان های قدیمی آموزش و پرورش به هدر می رود

www.BanaNews.irمعاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور، از به هدر رفتن منابع انرژی در ساختمان های قدیمی آموزش و پرورش از جمله مدارس کشور خبرداد و گفت: مشکل اصلی آموزش وپرورش در بهینه سازی مصرف انرژی، ساختمان های قدیمی است

‘به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، مرتضی رییسی’ افزود:سیستم های انرژی این ساختمان ها از جمله سیستم های برق رسانی و آب رسانی با فرسودگی روبرو است که این عوامل سبب اتلاف انرژی در این ساختمان ها می شود.

وی، عایق بندی نبودن ساختمان های قدیمی را از عوامل دیگر اتلاف انرژی ذکر کرد و گفت:لازمه بهینه سازی مصرف انرژی در فضاهای آموزشی، اختصاص هزینه در قالب برنامه کوتاه مدت برای اعتبارات عمرانی است تا ساختمان های مدارس کشور عایق بندی شوند.

رییسی، از اعلام شمار ساختمان های قدیمی آموزش وپرورش و همچنین میزان اعتبارات برای بهینه سازی مصرف انرژی در این ساختمان ها خودداری کرد و افزود:مصرف انرژی در مدارس قدیمی با توجه به افزایش قیمت حامل های انرژی، بهینه سازی می شود.

وی افزود: بهینه سازی مصرف انرژی در مدارس قدیمی، باید در بازده زمانی منطقی و با تامین اعتبارات لازم انجام شود.

رییسی به توجه آموزش و پرورش برای بهینه سازی مصرف انرژی در ساخت و ساز مدارس در پنج سال اخیر اشاره کرد و گفت: در ساخت و سازهای جدید و همچنین در مدارس مناطق سردسیر کشور، مدارس عایق بندی و در و دیوارها و همچنین کف و سقف ساختمان ها مجهز به عایق حرارتی شده اند.

به گفته رییسی، برای بهینه سازی مصرف انرژی، در موتورخانه های مدارس تازه تاسیس از سیستم های هوشمند استفاده شده است.

وی تاکید کرد: معاونت عمرانی وزارت آموزش و پرورش برای مصرف بهینه انرژی در ساخت و ساز فضای های آموزشی، سخت گیرانه عمل خواهد کرد.

براساس اعلام وزارت آموزش وپرورش، هم اکنون ۱۱۰ هزار کلاس تخریبی در کشور وجود دارد که بازسازی ۴۵ هزار کلاس یادشده به پایان رسیده است.

در زمان حاضر ۱۴ میلیون دانش آموز کشور در بیش از یکصد هزار فضای آموزشی به تحصیل اشتغال دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها