بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کنترل هوشمند انرژی در پالایشگاه گاز شهید‌هاشمی‌نژاد

کد خبر: 39023 Print This Post
۲۷ دی ۱۳۹۱ | ۰۷:۴۶
کنترل هوشمند انرژی در پالایشگاه گاز شهید‌هاشمی‌نژاد

http://www.bananews.irمسوول‌ برق و ابزار دقیق واحد مستغلات شرکت پالایش گاز شهید ‌هاشمی‌نژاد از راه‌اندازی سیستم‌های کنترل هوشمند انرژی در این شرکت خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید ‌هاشمی‌نژاد، عباس صارمی با اعلام این خبر افزود: این سیستم در موتورخانه‌های پالایشگاه خانگیران سرخس نصب و راه‌اندازی شده است.
صارمی به برخی از ویژگی‌های این سیستم اشاره و بیان کرد: این سیستم دارای چند حسگر در محیط بیرون، لوله خارجی آب از دیگ، مشعل و دیگ‌ها است که با اندازه‌گیری دمای محیط، دمای مطلوب مورد نیاز ساختمان‌های اداری را تامین می‌کند.
مسوول‌ برق و ابزار دقیق واحد مستغلات پالایشگاه خانگیران تاکید کرد: در حقیقت با این روش، انرژی گرمایی متناسب با نیاز ساختمان‌ها تولید می‌شود و از تولید گرما و سرمای اضافی جلوگیری می‌شود.
وی در ادامه به مزایای استفاده از سیستم‌های کنترل هوشمند انرژی در این شرکت اشاره کرد و افزود: کاهش مصرف سوخت تا ۴۰ درصد در ساختمان‌های اداری و ۱۵ درصد در ساختمان‌های مسکونی، کاهش استهلاک تجهیزات موتورخانه‌ها، افزایش راندمان و ضریب ایمنی تاسیسات مکانیکی، امکان تنظیم برنامه نرم افزاری سیستم بر حسب نوع کاربری ساختمان و دوره بازگشت سرمایه کوتاه مدت به دلیل صرفه جویی چشمگیر در مصرف سوخت از مزایای اجرای این سیستم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها