بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نخستین اطلس انرژی‌های پاک رونمایی شد

کد خبر: 38987 Print This Post
۲۶ دی ۱۳۹۱ | ۰۹:۳۹
نخستین اطلس انرژی‌های پاک رونمایی شد

http://www.bananews.irآژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر (IRENA) از نخستین اطلس جهان با موضوع انرژی‌های پاک رونمایی کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این اطلس اطلاعات گسترده‌یی را در خصوص پتانسیل انرژی تجدیدپذیر کشورها در اختیار می‌گذرد.

به گفته مقامات IRENA، «اطلس جهانی» بزرگترین ابتکار برای کمک به کشورها در ارزیابی پتانسیل انرژی‌های تجدیدپذیرشان است.

این اطلس همچنین کمپانی‌ها را در جمع‌آوری داده‌ها و نقشه‌ها از موسسات برجسته فناوری و شرکت‌های خصوصی در سراسر جهان یاری می‌کند.

همچنین گفته می‌شود اطلس ارائه شده ابزار قدرتمند جدیدی را در تحقق تلاش‌های بین‌المللی برای دو برابر کردن سهم دنیا در انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۰ در اختیار می‌گذارد.

«اطلس جهانی» در حال حاضر منابع بادی و خورشیدی را فهرست کرده و قرار است طی سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ این فهرست را به سایر اشکال انرژی تجدیدپذیر بسط دهد.

به گفته عدنان امین، مدیر آژانس مزبور، تا سال ۲۰۱۴ این اطلس شامل اطلاعاتی در خصوص بیو-انرژی، انرژی ژئوترمال و انرژی دریایی خواهد بود.

ادعاهای مسؤولان این آژانس در مجمع سالانه IRENA در ابوظبی اعلام شد.

تاکنون ۳۷ کشور در وارد کردن اطلاعاتی با عنوان پتانسیل انرژی تجدیدپذیر در اطلس مزبور مشارکت کرده‌اند.

آژانس IRENA در سال ۲۰۱۱ در ابوظبی تاسیس شد و ۱۵۹ کشور و اتحادیه اروپا با هدف ارتقای استفاده مداوم از تمامی اشکال انرژی تجدیدپذیر در آن عضو هستند.

اطلس آنلاین بر روی سایت www.irena.org/GlobalAtlas/ IRENA قابل مشاهده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها