بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اولین قبض جدید برق بر اساس هدفمندی یارانه‌ها ۱۵ بهمن در دست مردم

کد خبر: 3892 Print This Post
۰۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۹
اولین قبض جدید برق بر اساس هدفمندی یارانه‌ها ۱۵ بهمن در دست مردم

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: نخستین صورتحساب طرح هدفمندی یارانه‌ها ۱۵ بهمن به مشترکان برق می‌رسد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از فارس، محمد بهزاد در مراسم افتتاح پست ۲۳۰ کیلو‌ولت لاکان و خط چهار مداره ۶۳ کیلو ولت شهر صنعتی این شهر ظرفیت نصب شده برق کشور را ۶۰ هزار مگاوات عنوان کرد و اظهار داشت: ایران از نظر تولید برق در سطح بین‌المللی جایگاه بالایی دارد.

وی با بیان اینکه از ۶۰ هزار ظرفیت نصب شده برق کشور ۲۲ هزار مگاوات در دولت نهم و دهم ایجاد شده است، افزود: بیش از یک سوم ظرفیت نصب شده برق کشور در دولت نهم و دهم انجام شده و این امر تحول عظیمی در صنعت برق است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی سرمایه‌گذاری انجام شده در زمینه برق در دولت نهم و دهم را ۲۶ هزار میلیارد تومان بیان کرد و گفت: در این مدت بیش از سه برابر مدت مشابه در صنعت برق کشور کار انجام شده است.

بهزاد با اشاره به اینکه متوسط جهانی راندمان نیروگاه‌های برق ۳۶ درصد است، افزود: راندمان نیروگاه‌های برق کشور در حال حاضر ۳۶ درصد است و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان برنامه پنجم توسعه به ۴۵ درصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه کاهش افت شبکه‌های برق کشور از ۲۳ درصد به ۱۷ درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: این عدد تا پایان برنامه پنجم توسعه تک رقمی می‌شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اینکه با واگذاری پنج نیروگاه به بخش خصوصی افت شبکه‌های برق ۱٫۵ درصد کاهش می‌یابد، تصریح کرد: با اختصاص منابع مالی کاهش درصد افت شبکه‌های توزیع برق با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

بهزاد با بیان اینکه طرح هدفمند کردن یارانه‌ها نتایج خوبی در صنعت برق کشور به همراه داشته است، افزود: نخستین صورتحساب طرح هدفمند کردن یارانه‌ها ۱۵ بهمن به مشترکان برق می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه صورتحساب برق ۷۰ درصد مصرف کننده‌ها زیر ۴ هزار تومان افزایش می‌یابد، بیان داشت: تصویب تعرفه گرمسیری دولت برای استان‌های مازندران، گیلان و گلستان کمک خوبی به تعرفه برق مردم گیلان است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۲۰۰ پروژه صنعت برق در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: این تعداد پروژه با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

بهزاد با اشاره به اینکه در دور سوم سفر هیئت دولت به گیلان هشت پروژه برق به طور همزمان افتتاح شد، تصریح کرد: ۶۸۸ میلیارد ریال اعتبار برای انجام این هشت پروژه صرف شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها