بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تولید نسل جدید کارآمدترین لامپ ال ای دی جهان

کد خبر: 38894 Print This Post
۲۵ دی ۱۳۹۱ | ۰۸:۲۶
تولید نسل جدید کارآمدترین لامپ ال ای دی جهان

http://www.bananews.ir/محققان دانشگاه تورنتو کانادا در طرحی ساده و ابتکاری، با استفاده از یک صفحه مداری چاپی، کارآمدترین حباب لامپ ال ای دی جهان را تولید کردند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حباب لامپ NanoLight شامل یک واحد لامپ ال ای دی ۱۲ ولتی است که به یک صفحه مداری چاپی متصل شده و شکل کلیشه ای حباب لامپ را ایجاد می کند.

نور لامپ معادل یک لامپ ۱۰۰ وات معمولی بوده و قدرت نور دهی آن ۱۶۰۰ لومن است.

گرمای تولید شده توسط لامپ های ال ای دی بسیار کمتر از حباب های معمولی است، با این حال میزان کم گرما نیز باعث کاهش عمر و کارآیی لامپ می شود.

محققان برای غلبه بر این مشکل از صفحات مداری چاپی استفاده کرده اند که علاوه بر کاهش گرمای تولیدی، باعث پخش نور در جهات مختلف می شود.

عمر حباب لامپ NanoLight حدود ۳۰ هزار ساعت است که این میزان معادل ۳۰ لامپ ۱۰۰ وات معمولی است؛ در این حالت هزینه مصرف کننده از ۴۰۰ دلار (برای ۳۰ لامپ معمولی) به ۴۰ دلار برای یک واحد لامپ ای ای دی ۱۲ ولتی کاهش می یابد.

سه مدل از لامپ NanoLight شامل ۱۲ ولتی، ۱۰ ولتی و ۱۲ ولت با قدرت نوردهی ۱۸۰۰ لومن بزودی به بازار عرضه خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها