بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سالانه ۲۵ میلیارد ریال انرژی در بخش ساختمان هدر می رود

کد خبر: 3445 Print This Post
۲۷ دی ۱۳۸۹ | ۱۱:۵۴
سالانه ۲۵ میلیارد ریال انرژی در بخش ساختمان هدر می رود

www.BanaNews.irمعاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: سالانه ۲۵ میلیارد ریال هزینه اتلاف انرژی در بخش ساختمان ومسکن است و برای جلوگیری از این هدرروی منابع باید اقدام های جدی و لازم صورت گیرد.

‘سیدمحمود فاطمی عقدا’روز دوشنبه در همایش و جشنواره برترینهای صنعت ساختمان

از منظر نوآوری در محل هتل المپیک، اظهار داشت: امروز شاهد تنزل صنعت ساختمان در زمینه تولید مصالح ساختمانی، شیوه های اجرا و نحوه بهره برداری هستیم که نشانه آسیب پذیری کشور در این بخش است.

براساس گزارش های غیررسمی سالانه حدود ۱۰۰ میلیون مترمربع ساخت وساز مسکونی

صورت می گیرد که سهم استانداردسازی در این بخش تاکنون به شکل رسمی اعلام نشده است.

فاطمی عقدا افزود: خروج از وضعیت نامطلوب در بخش ساختمان ومسکن نه به سود صنعت

و نه به نفع کشور است، نیاز به تحول جدی دارد و در این ارتباط صاحبان صنعت نقش بسیار حائز اهمیتی دارند.

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان ومسکن اضافه کرد: امروز بهره گیری از شیوه صنعتی سازی

چه در زمینه ساخت مسکن و چه سایر ابنیه از سوی مجریان باید مورد توجه قرار گیرد و در این بخش بهره گیری از فناوریهای نوین مورد تایید، سفارش می شود.

فاطمی عقدا گفت: صنعت سیمان، فولاد و آجر از جمله صنایعی هستند که در مصرف انرژی سهم قابل توجهی را به خود اختصاص می دهند و ضرورت دارد برای خروج از این وضعیت

تلاش شود.

وی از عدم اجرای مقررات ملی ساختمان به عنوان یکی از مشکلات این صنعت یاد کرد و گفت: نباید اجازه داد تا مقررات به راحتی زیرپا گذاشته شود و لازم است برای اجرای صحیح مقررات زمینه سازی شود.

معاون وزیر مسکن با بیان اینکه در بحث اقتصاد مسکن نیز نیازمند تحول جدی هستیم، گفت: برای کوتاه کردن دست سوداگران از این بخش باید تمام دستگاه های ذیربط هماهنگی و همکاری کنند و این یک ضرورت است.

این جشنواره که از سوی مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف برپا شده با معرفی خلاقیت ها و نوآوری ها و الگوهای کاری پروژه های برتر ساختمانی به کار خود پایان داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها