بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سرما تاثیر خود را گذاشت

کد خبر: 3370 Print This Post
۲۶ دی ۱۳۸۹ | ۱۱:۰۷
سرما تاثیر خود را گذاشت

www.BanaNews.irکل گاز مصرفی ایران در هفته گذشته (۱۸ تا ۲۴ دی) در بخش‌های خانگی، تجاری، نیروگاه‌ها و صنایع معادل ۳۶۰۱ میلیون ‌مترمکعب بود که از متوسط مصرف روزانه ۵۱۴٫۴ میلیون ‌مترمکعب حکایت می‌کند.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، مصرف گاز خانگی نیز در این هفته ۲ هزار و ۷۵۳ میلیون مترمکعب بوده که بیانگر متوسط مصرف روزانه ۳۹۳٫۳ میلیون مترمکعب است. این در حالی است که گاز مصرف شده در بخش خانگی در مدت مشابه سال گذشته ۲۵۳۳ میلیون متر مکعب بوده که نشانگر افزایش ۸٫۷ درصدی مصرف گاز این هفت روز است.

مقایسه آمار مصرف گاز کل کشور در این هفت روز نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن‌ که ۳۴۲۴ میلیون متر مکعب بوده، بیانگر آن است که به‌طور متوسط روزانه ۲۵٫۳ میلیون مترمکعب افزایش مصرف داشته‌ایم.

بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی گاز ایران،‌ بیشترین مصرف کل گاز کشور در هفته چهل و سوم امسال مربوط به روز پنج شنبه (۲۳ دی) با مصرف ۵۳۳ میلیون متر مکعب و در بخش خانگی نیز مربوط به همان روز با مصرف ۴۲۳ میلیون مترمکعب بوده است. همچنین کمترین مصرف کل گاز مربوط به روزهای شنبه و یکشنبه (۱۸ و ۱۹ دی) با مصرف ۵۰۳ میلیون متر مکعب و کمترین مصرف این مدت در بخش خانگی مربوط به روز یکشنبه (۱۹ دی) با مصرف ۳۶۳ میلیون متر مکعب بوده است.

مقایسه آمار مصرف گاز بخش خانگی در هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن با مصرف ۲۵۵۹ میلیون متر مکعب از افزایش ۱۹۴ میلیون متر مکعبی معادل ۷٫۶ درصد حکایت می‌کند.

در بخش مصرف کل گاز کشور نیز مجموع مصارف خانگی، تجاری، نیروگاه‌ها و صنایع در هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن با مصرف ۳۳۷۳میلیون متر مکعب، ۲۲۸ میلیون متر مکعب معادل ۶٫۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، هم اکنون توان تولید گاز ترش و شیرین در کشور حدود ۶۳۰ میلیون متر مکعب و ظرفیت تولید گاز شیرین نیز ۵۴۰ میلیون مترمکعب در روز است. این در حالی است که سال گذشته بالاترین میزان مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به ۵۳۰ میلیون متر مکعب در روز رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها