بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

واردات لوازم خانگی پرمصرف برق متوقف می‌شود

کد خبر: 26128 Print This Post
۲۳ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۰
واردات لوازم خانگی پرمصرف برق متوقف می‌شود

http://www.bananews.ir/قائم مقام سازمان بهره‌وری انرژی از توقف واردات لوازم خانگی پر مصرف برق با رتبه انرژی G به بالا به کشور خبر داد و اعلام کرد: خط تولید یخچال با رتبه انرژی A و B در ایران راه اندازی شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدحسین سجادی در گفتگو با مهر با اشاره به ضرورت ارتقای رتبه بندی لوازم خانگی پر مصرف برق در کشور، گفت: بر این اساس مجموعه وزارت نیرو با مشارکت سازندگان داخلی، طراحی، ساخت و راه اندازی خط تولید لوازم خانگی مصرف برق را در دستور کار قرار داده است.

قائم مقام سازمان بهره‌وری انرژی با اعلام اینکه در حال حاضر خط تولید یخچال های کم مصرف برق با رتبه انرژی A و B در کشور آغاز شده است، تصریح کرد: در سالهای اخیر متوسط رتبه انرژی یخچال تولید داخل F بوده که از این رو ارتقای رتبه انرژی یخچال هدف گذاری شده است.

این مقام مسئول همچنین از موافقت با برخی از دستگاه های دولتی برای توقف ورود لوازم خانگی پر مصرف برق به داخل کشور خبر داد و افزود: با راه اندازی خط تولید یخچال و فریزر با رتبه انرژی A و B حدود ۴۵۰ کیلووات ساعت در مصرف انرژی الکتریکی کشور صرفه جویی حاصل می شود.

وی با یاداوری اینکه تولید یخچال و فریزر با رتبه انرژی A و B به هیچ وجه رفاه مشترکان را کاهش نمی دهد، تاکید کرد: با توقف ورود لوازم خانگی با رتبه انرژی G به بالا به داخل کشور امکان صرفه جویی قابل توجه ای در مصرف برق به ویژه در ساعات پیک مصرف برق فراهم می شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها