بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تنها شرط تفکیک کنتورهای آب مشترکان مجزا بودن آب گرم از آب سرد است

کد خبر: 2334 Print This Post
۱۳ دی ۱۳۸۹ | ۱۰:۳۱
تنها شرط تفکیک کنتورهای آب مشترکان مجزا بودن آب گرم از آب سرد است

www.BanaNews.irتهران – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: پیش از این پنج شرط برای جداسازی کنتورهای آب مشترکان وجود داشت که با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و برای رفاه حال مردم هم اکنون تنها شرط تفکیک کنتورهای آب مجزا بودن آب گرم از سرد است.

به گزارش بنانیوز،’محمد پرورش’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تنها ظرف ۴۸ ساعت پس از مراجعه مشترکان به شرکت‌های آب و فاضلاب جداسازی کنتورهای آنها صورت می گیرد و در مورد واحدهایی که آب گرم مشترک دارند نیز هم اکنون در شش مکان در تهران بصورت آزمایشی از روش‌های جدیدی استفاده کرده‌ایم.

وی ادامه داد: استفاده از این روش ها با توجه به اینکه تغییر در تاسیسات آبگرم نیاز به هزینه بالایی دارد یک ضرورت است و در نظر داریم تا در آینده در این زمینه اطلاع‌رسانی کنیم.

مدیرعامل آبفا تهران افزود: برای نصب کنتورها هیچ حاشیه سودی در نظر گرفته نشده و تنها هزینه های کنتور و نیروی انسانی که حداکثر ۱۸۵ هزار تومان است از مشترکان دریافت می شود.

پرورش تاکید کرد: مطابق برنامه بیش از ۱۲۰ هزار انشعاب در سال تفکیک می شود و اگر بطور متوسط هر انشعاب به چهار کنتور مجزا تفکیک شود حدود ۴۸۰ هزار کنتور جدید در تهران نصب خواهد شد. طرح تفکیک کنتورها در مجموع طی سه سال آینده به پایان خواهد رسید ضمن آنکه تاکنون بیش از ۹۲۰ انشعاب به سه هزار و ۸۰۰ کنتور مجزا مجهز شده است.

وی تصریح کرد: در برخی از مجتمع‌های آپارتمانی که آب نیاز به پمپاژ دارد در صورت تفکیک کنتورهای آب زیان‌هایی متوجه مشترکان می شود اما در صورت درخواست مشترکان و با اطلاع‌رسانی دقیق در این مورد، تفکیک کنتورها در این مجتمع‌ها نیز صورت می پذیرد.

پرورش در پایان گفت: هم اکنون طرح مطالعاتی در مورد تفکیک آب شرب از آب شستشو در تهران و مشهد در حال پیگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها