بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرای یک طرح ضربتی افزایش تولید گاز

کد خبر: 20685 Print This Post
۰۲ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۴۹
اجرای یک طرح ضربتی افزایش تولید گاز

یک مقام مسئول در شرکت ملی گاز با تشریح اجرای یک طرح افزایش ظرفیت تولید گاز در پالایشگاه‌های پارس جنوبی اعلام کرد: ظرفیت تولید گاز شیرین در غرب ایران افزایش می یابد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهدی جمشیدی دانا در گفتگو با مهر با بیان اینکه در حال حاضر بدون احتساب واردات گاز از ترکمنستان امکان تولید روزانه ۵۲۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در پالایشگاههای کشور وجود دارد، گفت: در حال حاضر تعمیرات اساسی و دوره ای پالایشگاهها به منظور تامین سوخت زمستانی مشترکان به طور کامل به پایان رسیده است.

مدیرهماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز با اشاره به راه اندازی مجدد پالایشگاه گاز ایلام، تصریح کرد: هم اکنون به طور متوسط روزانه ۶٫۸ میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه ایلام تولید می شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون مشکلی برای تامین خوراک پالایشگاه گاز ایلام از طریق میادین مناطق مرکزی ایران وجود ندارد، اظهار داشت: به زودی عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه پالایشگاه ایلام آغاز می شود.

این مقام مسئول هدف از توسعه پالایشگاه گاز ایلام را افزایش ۳٫۵ میلیون متر مکعبی تولید گاز در غرب کشور عنوان کرد و افزود: بر اساس برنامه زمان بندی باید ساخت این واحد جدید پالایشگاهی در برنامه پنجم توسعه به پایان برسد.

http://www.bananews.ir هدف از ساخت پالایشگاه گاز ایلام (میمک) تولید ۶٫۸ میلیون متر مکعب گاز در فاز اول و ۱۰ میلیون متر مکعب در فاز دوم است.

با راه اندازی مجدد این پالایشگاه پیش بینی می شود روزانه ۳۷۰ هزار متر مکعب اتان، یکهزار و ۳۰۰ مترمکعب پروپان، یکهزار و ۲۰۰ متر مکعب بنزین طبیعی و ۳۴۰ تن گوگرد تولید شود.

اجرای یک طرح ضربتی افزایش تولید گاز

جمشیدی دانا همچنین در خصوص آخرین وضعیت شیرین سازی گازهای ترش پارس جنوبی در پالایشگاههای بیدبلند یک و فجرجم، توضیح داد: هم اکنون ظرفیتی برای شیرین سازی روزانه ۱۰تا ۱۵ میلیون متر مکعب گاز در پالایگاه بیدبلند یک و تا سقف ۱۵ میلیون متارمکعب گاز در پالایشگاه فجرجم به وجود آمده است.

مدیرهماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران همچنین از اجرای یک طرح جدی ضربتی افزایش تولید گاز در پالایشگاههای پارس جنوبی خبر داد و به مهر گفت: با اجرای این طرح ظرفیت تولید گاز در پالایشگاههای فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی حدود ۱۰ درصد افزایش می یابد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی در مرحله تست و راه اندازی قرار دارد، تبییین کرد: قرار است خوراک این طرح از محل چاههای فازهای ۶ تا ۱۰ پارس جنوبی تامین شود.

به گزارش مهر، هدف از طرح توسعه فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی تولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز، استخراج روزانه ۸۰ هزار بشکه میعانات گازی برای صادرات، سالانه یک میلیون تن اتان برای مصرف پتروشیمی، سالانه یک میلیون و ۵۰ هزار تن گاز مایع (ال.پی.جی) و روزانه ۴۰۰ تن گوگرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها