بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انتشار اوراق مشارکت آب و برق با شرایط جدید

کد خبر: 19892 Print This Post
۱۲ آبان ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۴
انتشار اوراق مشارکت آب و برق با شرایط جدید

http://www.bananews.ir/یک مقام مسئول در وزارت نیرو از انتشار اوراق مشارکت آب و برق با شرایط جدید طبق مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار خبر داد.

به گزارش بنانیوز (Bananews.ir) محسن بختیار از مصوبه جدید شورای پول و اعتبار در زمینه فراهم شدن شرایط جدید برای مشارکت در سرمایه گذاری پروژه های آب و برق خبر داد و گفت: با وجود اینکه در حال حاضر سود سپرده تسهیلات ۴ ساله بانکی ۱۴٫۵درصد است، این سود برای اوراق مشارکت ۱۷درصد در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی و راهبردی معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو اظهارداشت: با تصویب شورای پول و اعتبار، اوراق مشارکت با شرایط جدید منتشر می شود.

بختیار ادامه داد: براساس این مصوبه، ممنوعیت بازخرید اوراق مشارکت توسط بانک های عامل برداشته شده است و بانک ها همچون سازمان بورس و فرابورس می توانند نسبت به بازخرید اوراق مشارکت اقدام کنند.

وی از کاهش سقف زمانی اوراق مشارکت بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار خبر داد و افزود: طبق این مصوبه، اوراق مشارکت جدید با سقف زمانی ۴ ساله منتشر خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول وزارت نیرو، پیش از اصلاحیه شورای پول و اعتبار سود اوراق مشارکت ۱ درصد بیشتر از سود سپرده های متناظر بانکی محاسبه و پرداخت می شد. مصوبه جدید شورای پول و اعتبار فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری در بخش های آب و برق فراهم می کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها