بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

لامپ‌های کم مصرف هیچ‌گونه مشکلی ندارند

کد خبر: 18471 Print This Post
۱۰ مهر ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۷
لامپ‌های کم مصرف هیچ‌گونه مشکلی ندارند

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران تاکید کرد که استفاده از لامپ‌های کم مصرف هیچ‌گونه اثر منفی بهداشتی و زیست‌محیطی ندارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سعید مهذب ترابی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که در سال های اخیر استفاده از لامپ های کم مصرف در کشور توسعه قابل چشمگیری یافته است، افزود: هیچ اثر منفی از تاثیرات مصرف این لامپ‌ها گزارش نشده است.

وی افزود: با توجه به اینکه گاهی از اوقات مشاهده می‌شود که اطلاعات و اخبار ناصحیح و غیرعلمی درخصوص استفاده از این‌گونه لامپ‌ها منتشر می‌شود، افزود: مردم باید اطلاع داشته باشند که همانگونه که این سازمان در اخبار و اطلاعیه‌های خود نیز اعلام کرده است، براساس مطالعات داخلی و بین‌المللی صورت‌گرفته تاکنون هیچگونه اثر منفی بهداشتی و زیست محیطی در اثر استفاده از لامپ‌های کم مصرف مشاهده، گزارش یا به اثبات نرسیده است و لامپ های فوق از جمله لامپ های ایمن شناخته می‌شوند.

مهذب ترابی همچنین تاکید کرد که لامپ‌های کم مصرف فشرده (CFL) موجود در بازار، نسل جدید لامپ‌های کم مصرف معمولی (لامپ‌های مهتابی) هستند که بیش از ۵۰ سال است به وفور در ایران و اکثر کشورهای جهان مورد استفاده قرار گرفته و می‌گیرند.

وی با این حال از کلیه مردم تقاضا کرد لامپ‌های کم مصرف را با مهر و نشان استاندارد را از مبادی مطمئن و ذیصلاح تهیه کنند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها