بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

امکان جداسازی میزان آب و گاز مصرفی هر واحد با کنتور هوشمند

کد خبر: 18160 Print This Post
۰۴ مهر ۱۳۹۰ | ۱۲:۰۶
امکان جداسازی میزان آب و گاز مصرفی هر واحد با کنتور هوشمند

http://www.bananews.irمحققان دانشگاه صنعتی شریف با طراحی و ساخت کنتور هوشمند امکان جداسازی میزان آب و گاز مصرفی هر واحد را در مجتمع های مسکونی فراهم کردند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  علیرضا رجب نژاد – مجری طرح با بیان اینکه این طرح با عنوان کنتور چند منظوره هوشمند دیجیتال به ثبت رسیده است، افزود: این کنتور به منظور استفاده در آپارتمان‌های چند واحدی برای رفع مشکلات ناشی از مصرف آب و گاز استفاده می شود.

وی با اشاره به عملکرد این کنتور یادآور شد: از مهمترین مشکلات موجود در آپارتمانها و مجتمع های مسکونی مشترک بودن هزینه آب و گاز است که این کنتور هوشمند قادر به پرداخت قبوض به صورت ساده و آسان، جدا سازی میزان آب و گاز مصرفی در ساختمانها، محاسبه بازدهی موتور خانه و مقدار گاز به هدر رفته است.

مجری طرح، امکان قرائت کنتور از راه دور و صرفه جویی در واحدهای آپارتمانی را از دیگر مزایای این کنتور نام برد و خاطر نشان کرد: این طرح در فاز تجاری شدن قرار دارد.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها