بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افزایش مصرف گاز بخش خانگی با سرد شدن هوا در پایان آذر

کد خبر: 1683 Print This Post
۰۴ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۹
افزایش مصرف گاز بخش خانگی با سرد شدن هوا در پایان آذر

بعد از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها میزان مصرف گاز در بخش خانگی تنها در دو روز نخست اجرا کاهش داشت، اما با سرد شدن هوا مصرف گاز نیز با افزایش روبه رو بوده است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس بعد از اعلام رسمی‌ اجرای طرح هدفمندکردن بارنه ها در تاریخ ۲۸ آذرماه سال جاری توسط رئیس جمهور مراجع ذی ربط که متولیان حامل های انرژی هستند قیمت این حامل هارا افزایش دادند.www.BanaNews.ir

یکی از حامل های انرژی که مورد افزایش قیمت قرار گرفت گاز طبیعی است، براین اساس از تاریخ ۲۸ آذرماه قیمت این حامل انرژی به صورت پلکانی افزایش یافت.

این گزارش حاکی است براین اساس میزان مصرف این حامل انرژی در بیست و هشتمین روز از آذرماه در بخش خانگی،تجاری و صنایع غیر عمده ۳۵۴میلیون مترمکعب بوده است اما در روز مشابه سال قبل میزان مصرف ۳۵۸ میلیون متر مکعب بوده است که نشان دهنده کاهشی معادل ۱٫۱ درصد است.

بنابراین گزارش میزان مصرف گاز در تمام بخش ها در این روز به میزان ۴۸۶میلیون متر مکعب بود اما در روز مشابه سال گذشته ۴۸۱ میلیون مترمکعب گاز در کشور مصرف شده بود.

براساس این گزارش میزان مصرف گاز در بخش خانگی در تاریخ بیست ونهمین روز از آذرماه ۳۴۶ میلیون متر مکعب بود اما نسبت به روز مشابه سال قبل ۰٫۶ درصد کاهش داشته است.

این گزارش اضافه می کند میزان مصرف کل گاز در این روز ۴۸۰ میلیون متر مکعب بوده است اما در روز مشابه سال گذشته ۴۷۴ میلیون مترمکعب بوده است.

بنابراین گزارش در آخرین روز از آذرماه در بخش خانگی و تجاری و صنایع غیرعمده ۳۴۵ میلیون مترمکعب گاز مصرف شده است که نسبت به روز مشابه سال گذشته ۱٫۷ درصد افزایش داشته است.

این گزارش حاکی است در سی امین روز از آذرماه میزان مصرف گاز ۵۰۸ میلیون متر مکعب بوده است اما در روز مشابه سال گذشته میزان مصرف گاز ۴۷۴ میلیون متر مکعب بوده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها