بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اتلاف انرژی در ساختمان‌ها

کد خبر: 11771 Print This Post
۰۴ خرداد ۱۳۹۰ | ۰۵:۴۶
اتلاف انرژی در ساختمان‌ها

www.BanaNews.irداوود فدایی، عضو هیات علمی‌دانشگاه صنعتی امیرکبیر و رییس انجمن صنایع خورشیدی در ساختمان اعلام کرد: طبق آماری که شهرداری ارائه کرده فقط در ۱۴ درصد از ساخت و سازها در کشور اصول بهینه‌سازی مصرف انرژی رعایت می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وی در این باره به دنیای ‌اقتصاد گفت: این میزان از ساخت و سازها که برپایه اصول بهینه‌سازی مصرف انرژی انجام می‌شود تنها در شهر تهران اتفاق می‌افتد. داوود فدایی در ادامه به چند نکته به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان اشاره کرد و افزود: افزایش قیمت حامل‌های انرژی، استفاده از مصالح استاندارد و در نظر گرفتن یارانه برای خرید مصالح ساختمانی که از استاندارد انرژی برخوردار هستند از جمله این راهکارها است. این عضو هیات علمی‌دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره اهداف برپایی همایش اقتصاد انرژی در صنعت ساختمان که توسط روزنامه دنیای اقتصاد برگزار می‌شود، اعلام کرد: معرفی صنعتگران و محققان فعال در حوزه ساختمان و از طرف دیگر ایجاد پل ارتباطی بین محققان، متخصصان و متقاضیان در صنعت ساختمان اهداف اصلی این همایش محسوب می‌شوند. وی همچنین افزود: یکی از مهم‌ترین محورهای این همایش بررسی نقش انرژی خورشیدی در مدیریت انرژی ساختمان است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها