بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مدیریت منابع انرژی راهکارمقابله با تغییرات اقلیمی است

کد خبر: 1006 Print This Post
۲۲ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۳۷
مدیریت منابع انرژی راهکارمقابله با تغییرات اقلیمی است

www.bananews.irتهران- مدیر پ‍ژوهش سازمان هواشناسی کشور گفت: برای مقابله با تغییرات اقلیمی درکشور باید آموزش مدیریت منابع انرژی را در دستور کار قرار داد.

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان هواشناسی،’ابراهیم میرزایی’ با اشاره به علل تغییر اقلیم درسال‌های اخیر اظهار داشت: تاثیر گازهای گلخانه ای برگرمایش زمین، آلودگی و ذوب یخ های قطب از عوامل موثر تغییر اقلیم مورد پذیرش اغلب صاحب نظران است.

وی ادامه داد : پدیده‌های جدید چند سال اخیر مانند گرد وغبار و خشکسالی که به صورت مداوم تکرار شده‌اند از ناهنجاری های اقلیمی در این سال‌ها به شمار می آیند.

میرزایی درباره تغییرات اقلیمی نیز گفت: با بهره برداری از راهکارهای منطقه ای باید عوامل تغییرات را شناسایی و سپس به صورت منطقه ای کنترل کرد ضمن اینکه در موارد فرامنطقه ای هم باید با کمک کشورهای درگیر، مشکل را مرتفع ساخت .

وی با بیان اینکه افزایش حداقل‌ دما از نشانه‌های تغییرات اقلیمی در سال‌های آینده است ،‌افزود:‌اگر تا پیش از این کمترین دمای تهران در زمستان ۱۰- درجه بوده ،هم اکنون این رقم به ۱۵- درجه رسیده و دارای افزایش حداقلی است .

میرزایی با اشاره به سیاست‌های ملی ومنطقه ای در مقابله با تغییرات اقلیمی گفت : تاکنون جلسات گسترده ای در سطح جهانی برگزار شده که ایران نیز جزو کشورهای شرکت کننده بوده اما بر روند تغییرات اقلیمی تاثیر نگذاشته است.

مدیر پژوهش سازمان هواشناسی با تاکید برتاثیرمستقیم تغییرات اقلیمی بر سلامت،آسایش شهروندان وتوسعه شهری گفت: با آموزش مدیریت منابع وانرژی می توان گامی در جهت کاهش اثرات اقیلمی برداشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها