بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اتفاقات ویژه در دانشکده معماری دانشگاه سوره

کد خبر: 9880 Print This Post
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۱:۲۶
اتفاقات ویژه در دانشکده معماری دانشگاه سوره

رییس دانشکده معماری دانشگاه سوره از برگزاری برنامه های متنوع در هفته بزرگداشت روز معمار و معماری خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) امیر محمد خانی با اعلام این خبر افزود : با توجه به اهمیت مقوله معماری در دنیای امروز ما تصمیم گرفتیم که با هدف ایجلاد شور و نشاط و تنوع نگاه در آنچه که پیرامون ماست دانشجویان را در برنامه های هفته معماری مشارکت دهیم .

وی با اشاره به آغاز هفته معماری و برنامه های مختلف دانشکده معماری دانشگاه سوره تصریح کرد : آنچه که در این مدت مورد نظر کادر مدیریتی و مدرسان دانشکده بود توجه به مشارکت خود دانشجویان در برگزاری هفته معماری بود و اینکه ما فقط به عنوان پشتیبان در کنار آنها حضور داشته باشیم .

رییس دانشکده معماری دانشگاه سوره در تشریح برنامه های این دانشکده در هفته معماری به مسابقه “طراحی نماد دانشکده معماری “اشاره کد و گفت : از روز سوم اردیبهشت ماه که هفته معماری آغاز شده مسابقه ای با عنوان طراحی نماد دانشکده معماری آغاز شده که حدود ۱۰۰ نفر از دانشجویان دانشکده با استفاده از عناصر گل و سیم در مسابقه شرکت کرده اند و پیش بینی می شود آثار به نمایش در امده از کیفیت قابل توجهی برخوردار باشد .

به گزارش بنانیوز به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، وی به مسابقه ” تهیه غذا از نگاه یک معمار ” نیز اشاره کرد وتوضیح داد :این مسابقه که د رنوع خود ازبدیع ترین مسابقه های برگزار شده در حوزه معماری است با هدف به نمایش گذاشتن زوایای خلاقانه یک معمار به عناصر بیرونی خود برگزار می شود اینکه یک معمار چگونه می تواند با غذاهای در دسترس غذایی را تهیه کند که بتواند از متفاوت ترین ترکیبات باشد .

” حضرت استاد” عنوان برنامه دیگری بود که محمد خانی از آن به عنوان یکی از برنامه های دانشکده معماری در هفته معماری یاد کرد و گفت : این برنامه که بیشتر جنبه طنز و کمدی دارد با هدف نقد مدرسان دانشگاه در قالب یک گقتمان طنز و مطایبه است و خوشبختانه یکی از جذاب ترین بخش های ما بود که هم با استقبال دانشجویان مواجه شد و مدرسان از آن استقبال کردند.

رییس دانشکده معماری در ادامه افزود: ” دعوتنامه ای برای فردا “عنوان برنامه دیگری است که می تواند برای دانشجویان این دوره از جذابیت هایی برخوردار باشد. در این برنامه یک کاشی گلی که در آن نام دانشجویانی که نام انها در این دیوار نصب شده در سال ۱۴۰۴ با مراجعه به دانشکده ضمن ملاقاتی صمیمانه با یکدیگر در جریان پیشرفت های خود قرار بگیرند.

محمد خانی در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت : برنامه دیگری برای این هفته تدارک دیده ایم برگزاری نمایشگاهی از آثار دانجویان دانشکده و نقد وبررسی این آثار است که می تواند محفل خوبی برای ارتقای سطح کیفی آثار دانشجویان ثمر بخش باشد .

برگزاری مسابقه ” قاشق , چنگال و معمار” با هدف ارتقا نگاه دانشجویان به عناصر حجمی و کاربرد آنها در معماری و راه اندازی وبلاگستان دانشکده معماری با مشارکت دانشجویان و اساتید از برنامه های دیگری بود که محمد خانی به آن اشاره کرد.

گفتنی است هفته بزرگداشت معماری از روز سوم اردیبهشت ماه همزمان با روز بزرگداشت معمار آغاز شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها