بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عباسپور: مجلس به دنبال تعیین مدلی برای شهریه دانشگاه‌ها است

کد خبر: 9360 Print This Post
۲۹ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۸:۴۱
عباسپور: مجلس به دنبال تعیین مدلی برای شهریه دانشگاه‌ها است

www.BanaNews.irرییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید براینکه شهریه دانشگاه‌ها باید بر اساس یک مبنا و قاعده باشد، گفت: این درست نیست که اعتبار دانشگاه‌های دولتی افزایش داشته باشد و در مقابل دانشگاه‌های غیردولتی با کمبود اعتبار مواجه باشند، براین اساس مجلس به دنبال تعیین مدلی برای شهریه دانشگاه‌ها است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی عباسپور تهرانی‌فرد در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص طرح تدوین مدل شهریه دانشگاه‌ها اظهار کرد: این طرح یک بار در مجلس مطرح شد، اما با ایراد شورای نگهبان روبه‌رو شد، در حال حاضر نیز مراحل نهایی خود را سپری می‌کند و ما در حال بررسی مجدد آن هستیم.

نماینده تهران، هدف از تدوین این طرح را هدفمندی شهریه‌های دانشگاه عنوان و افزود: شهریه دانشگاه‌ها و مراکز علمی آموزش عالی باید براساس یک مبنا باشد و نمی‌شود که تورم و دستمزدها افزایش پیدا کنند و حتی طرح واقعی کردن حامل‌های انرژی اجرا شود؛ اما از طرف دیگر شهریه دانشگاه‌ها در دولت‌های نهم و دهم نه تنها ثابت مانده، بلکه با کاهش نیز روبه‌رو بود. وی ادامه داد: اعتبارات دانشگاه دولتی ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش داشته است، اگر قرار است اعتبارهای دانشگاه دولتی افزایش یابد، اعتبارات دانشگاه غیردولتی نیز باید اضافه شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها